Rozhodující okamžik přišel až po vypršení základní hrací doby. Nečekaným hrdinou se stal hostující brankář Marek Jaštík. Jedenatřicetiletý gólman chtěl svým spoluhráčům pomoct a v hektickém závěru vyběhl na rohový kop. Milotice centr do pokutového území ještě odvrátily, ale mazák Radek Příkazský vrátil odražený míč znovu do šestnáctky, kde byl nekrytý Jaštík, který před domácím zadákem Neduchalem hlavou uklidil míč za záda bezmocného kolegy Nedvědického. „Radost z gólu byla velká. Bod nakonec bereme, i když v naší situaci jsme potřebovali všechny tři," řekl Marek Jaštík.

Byla to jeho první trefa mezi dospělými. „V dorostu jsem nějaké góly z penalt dal, ale ze hry ještě nikdy," přiznal vacenovický brankář, který nezarmoutil pouze hráče a příznivce, ale i bývalého trenéra Petra Vybírala. S ním působil nedávno v Ratíškovicích, nyní se postavili proti sobě.

Kouč Agra koučoval mužstvo v kroji, který mu přichystali hráči. „Ani nevím, čí byl. Kluci mi ho obstarali," usmíval se Vybíral, jenž si to ve svátečním oděvu náležitě užíval. „V kroji to bylo v pohodě. Basu se mnou držel i vedoucí mužstva Petr Kašík," řekl Vybíral.

Ten byl pro diváky atrakcí i středem pozornosti. Na trávníku se toho totiž hlavně v prvním poločase příliš nedělo. „Celková atmosféra přebyla kvalitu utkání. Bylo to klasické derby se vším všudy. Na hřišti byla patrná nervozita, k vidění byla spousta nepřesností. Aktéři více chtěli, než hráli," pronesl Vybíral.

V první části byli o něco lepší hosté, kteří zahrozili hned dvakrát. Samostatné úniky Jakubíčka a Školaře gólem neskončily. Hráči Mogulu totiž nedokázali ani pořádně vystřelit. „V koncovce se trápíme," posteskl si Jaštík.

Domácí Milotice odpověděly střelami Balouse a Gergela. Jinak se děj odvíjel hlavně mezi šestnáctkami. „Bylo to klasické derby. Na těžkém terénu se více bojovalo, než hrálo. Zápas byl často přerušovaný," uvedl hostující gólman.

Po změně stran zase mělo mírně navrch Agro, ale šancí mnoho nemělo. Zbyněk Antoš pálil těsně vedle. Oba týmy se dožadovaly pokutového kopu. Milotice měly penaltu zahrávat po faulu Příkazského, Vacenovice ji zase měly kopat po nedovoleném zákroku gólmana Nedvědického na mladíka Miléře. Sudí Stávek ale pokaždé nechal pokračovat ve hře.

Rozhodující momenty vidělo dvě stě padesát hodových diváků až v závěrečné pětiminutovce.

Nejprve udeřili domácí. Po centru Snopka ze strany Budík míč přistrčil Hofrovi, který ho napálil mimo dosah brankáře Jaštíka. Olejáři to ovšem nezabalili a v hektickém závěru alespoň srovnali. V 92. minutě na konečných a spravedlivých 1:1 upravil Jaštík. „Samozřejmě jsme všichni zklamaní, protože jsme si nechali dát gól v nastaveném čase. Byla to smůla. Těžko ale někoho vinit, že nechal hlavičkovat brankáře. K tomu rohu vůbec nemělo dojít. Závěr jsme měli takticky dohrát na soupeřově polovině u lajny či rohového praporku," ví Vybíral.

Oba okresní rivalové přezimují v jiném rozpoložení. Zatímco Mogul čeká s deseti body na jaře boj o záchranu první B třídy, Milotice mají ve středu tabulky klid. „Vzhledem k tomu, jaké jsme měli při skládání sestavy problémy a v jaké sestavě jsme podzim odehráli, můžeme být spokojení. Nebudu říkat, že je to malý zázrak, ale s tolika body asi tady nikdo nepočítal," dodal Vybíral.