Nejočekávanějším výsledkem, tedy remízou, skončil šlágr víkendového kola I. A třídy. Více než fotbalem se však diváci ve Tvrdonicích bavili pověstným párkem a pivem.

Do šancí se totiž ani jedno z mužstev prakticky nedostávalo. Malé hřiště ve Tvrdonicích zapříčinilo boj o přehuštěný střed hřiště, tradičně rozměklý povrch zase znemožňoval technickou hru, a tak se především stále dokola nakopávaly vysoké míče na útočníky.

Po dvaceti minutách hry však na domácí straně zaplály emoce. To šel k zemi ve vápně domácích Nedvěd a přesný sudí Vala odpískal penaltu.

Václava Bařáka však míč napálil jen do hrudi brankáře Kováře, do stejných míst letěla i dorážka a diváci tleskali nadějnému gólmanovi.

Zápas poté pokračoval ve stále stejném tempu, nepříliš atraktivním.

Výjimkou byla poslední minuta, kdy musel efektní zákrok vytáhnout brankář Jiří Kovář.

I to potvrdilo, že se setkala vyrovnaná mužstva, která kladou velký důraz na defenzivní fázi.

O poločasové přestávce se oba týmy podle všeho osvěžily živou vodou. Během pár minut se rozhodlo o výsledku utkání.

Ani ne minutu po úvodním hvizdu druhé půle se ve vápně nejlépe orientoval Fabikovič a rozradostnil domácí příznivce.

Hned vzápětí měl dobrou šanci Václav Bařák, ale přestřelil.

Ve 48. minutě však dobrou mušku ukázal Gasnárek, který poslal míč za Kovářova záda.

Postupem času se v obranách otevírala okénka, ofenzíva však končila na nepřesnostech.

Oba trenéři však byli spokojeni. Bod se silným soupeřem se počítá.

„Soupeř byl rychlý a důrazný. Doma se sice hraje na vítězství, ale my jsme spokojeni,“ hlásil domácí kouč Petr Balga.

„My jsme si dovolili luxus zahodit pokutový kop. To nás stálo vítězství. Hra byla vyrovnaná, bojovná. Navíc terén nebyl ideální,“ hodnotil trenér Vacenovických Petr Kopl.

Jak šly minuty: Sokol Tvrdonice – Mogul Vacenovice
22. Pronikajícího Nedvěda ve vápně zbrousil stoper domácích a kope se penalta. K míči se postavil Václav Bařák a napálil přímo do hrudi Kováře, dorážka směřovala do stejných míst a mladý gólman si tímto vysloužil potlesk.
43. Dujsík se dvakrát během chvíle dostal do vážnější příležitosti. Ve druhém případě měl míč na noze na malém vápně, střelu z otočky ale hosté zablokovali.
45. V těsné blízkosti branky se k míči dostal Gasnárek, Kovář opět vytáhl brilantní zákrok.
46. Fabikovič – 1:0. K domácímu Fabikovičovi se v šestnáctce odrazil míč a zkušený hráč jej s pomocí teče dostal do sítě.
47. Ihned po úvodním gólu se objevila šance na druhé straně, ale Nedvěd branku přestřelil.
48. Gasnárek – 1:1. Úvod druhého poločasu nabízí další drama. Z malého vápna prostřelil Kováře Gasnárek.
80. Domácí se zjevili ve velké příležitosti, zblízka ale poslali míč jen těsně vedle levé tyče branky Vacenovic.
Tvrdonice - Vacenovice 1:1 (0:0)
Branky: 46. Fabikovič - 48. Gasnárek.
Rozhodčí: Vala - Zaplatilová, Kopřiva. ŽK: L. Dvořáček, Trčka, Mráz - Nedvěd, Z. Grufík.
Diváci: 180

Tvrdonice: Kovář - Mráz, Čapka, K. Dvořáček - Trčka, Krupica, L. Dvořáček, Kouřílek (71. Štefka), Fabikovič - Darmovzal, Dujsík.
Vacenovice: Jaštík - J. Grufík, P. Grufík, Bábíček, Chvátal - M. Bařák (64. Bolf), Sladký, Vacenovský, Gasnárek - Nedvěd, V. Bařák (87. P. Steinhübel)