Tradiční derby bylo dlouho vyrovnané, ale hosté v závěru utkání odpadli, v posledních deseti minutách inkasovali tři branky. Hattrickem se blýskli Milan Válek a mladík Marcel Čepil. Kanonýr Koštuřík tentokrát vyšel střelecky naprázdno.

Utkání splnilo účel. Oba trenéři vyzkoušeli další hráče, domácí mladíci se vedle zkušených mazáků rychle učí, vysoká porážka zase odkryla hostům nedostatky. „Zápas určitě splnilo očekávání. Zkusili jsme si další věci. Další šanci dostali dorostenci, kteří se pomalu otrkávají. Pro nás jsou takové zápasy jen dobře. Jsem spokojený,“ řekl domácí trenér Petr Zemánek, který se musel obejít bez záložníka Němčického. „Plnil si povinnosti u dorostu Slovácka,“ objasnil absenci bývalého ligisty Zemánek.

Jeho tým mohl brzy prohrávat, ale Petr Trávníček, bývalý vinař, svůj únok nedokázal proměnit. Na druhé straně zachraňoval na brankové čáře Malár. Mutěnice byly fotbalovjší i aktivnější než účatsník první B třídy, ale v koncovce se dlouho trápily. Střela Maluška skončila nad, pokus Koštuříka zase vedle. Ve vyložené šanci následně selhal Holešinský. Gólman Starého Poddvorova Roman Veselský dobře zasáhl.

Branky se promrzlí diváci dočkali až po půlhodině hry. Válkova výstavní rána z trestného kopu musela fotbalové fajnšmekry potěšit i zahřát. To ale bylo do konce prvního poločasu vše.

Ve druhé půli se obraz hry změnil k lepšímu. V padesáté minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Válek. Hosté se snažili, ale proti kompaktní obraně dirigované stoperem Kopčilem to měli moc složité. Po hodině hry však přišle hezká akce Poddvorova, na jejímž konci byl útočník Homola, který zblízka prostřelil bezmocného Šupu.

Radost Starého Poddvorova trvala jen tři minuty. Po standardní situaci se trefil střídající Marcel Čepil. Naději Poddvorova na přijatelný výsledek utnul v 70. minutě Jakub Čepil. Po parádní ráně Hlavy to bylo už 5:1. Závěr hosté vůbec nezvládli. V posledních čtyřech minutách obdrželi další tři branky. Brankáře Hustého, který se do Poddvorova vrátil z hostování z Břeclavi, dvakrát překonal Marcel Čepil a brankostroj ukončil v 89. minutě Válek.

„Určitě to byl kvalitní zápas. Skóre ani tak neodpovídá dění na hřišti. Dost branek jsme dali až v posledních deset minutách,“ pravil Zemánek, který si vyzkoušel hru na tři obránce a stejný počet útočníků.

Kouče Mutěnic těší hlavně přístup mladíků. „Kluci mají snahu a chuť porvat se o mutěnický dres. Navíc vedle kvalitníchhráčů jdou jejich výkony nahoru. Negativního nic nevidím,“ řekl Zemánek.

Jeho protějšek měl po utkání o čem přemýšlet. „Jsem rád, že jsme na takového soupeře narazili už ve druhém přípravném zápase. Jednoznačně se projevily indoviduální nedostatky. Každopádně máme na čem pracovat,“ pronesl trenér Starého Poddvorova Jiří Zavadil. Mladý kouč dal šanci všem hráčům, které měl v sobotu k dispozici. Ne se všemi byl ale spokojený. „Někteří hráči se musí nad sebou zamyslet. Zápas odhalil, že ne všichni kluci na první B třídu mají,“ řekl Zavadil.

Ten bral nepříjemnou porážku s nadhledem. „Nemůžeme z toho dělat tragédii. Předvedená hra nebyla hlavně v prvním poločase špatná. Tolik branek jsem dostali až po vystřídání. Někteří hráči se navíc viděli vůbec poprvé,“ sdělil Zavadil. Oba týmy odehrají své třetí přípravné duely ve středu. Mutěnice hostí od deseti hodin Svatobořice, Starý Poddvorov si to Pod Búdama rozdá s Hlbokým.

FK Mutěnice – Starý Poddvorov 8:1 (1:0)
Branky: 31., 50. a 89. Válek, 66., 86. a 87. Marcel Čepil, 70. Jakub Čepil, 72. Hlava – 63. Homola
Rozhodčí: I. Zima – J. Zima, Z. Zima
Diváci: 50
Mutěnice: Lupač (46. Šupa) – Kupčík (46. Skočík), Kopčil, Vydařilý – Holešinský (46. Brablc), Malušek (74. Závorka), Hlava, Válek – Koštuřík, Kourek (46. Marcel Čepil), V. Lamáček (46. Jakub Čepil).
Starý Poddvorov: Veselský (46. Hustý) – Mayer (59. Blažek), Cupal, Veselý, Malár (83. Koneček) – Vránek, Bařina (65. Novák), Zavadil, Trávníček – Homola, J. Burian (63. Komorný)