„Celou sezonu musíme hodnotit pozitivně. Jako nováček soutěže jsme hráli téměř se stejným kádrem jako první A třídu a nakonec jsme skončili třetí," uvedl předseda FK Mutěnice Petr Blaha.

Vinaři budou chtít hrát i v příštím ročníku zase nahoře. „Trenér Zemánek je zárukou toho, že ambice budeme mít zase nejvyšší. Každý chce vyhrávat. A my jsme si na vítězství za poslední roky zvykli," prohlásil Blaha.

Známý funkcionář potvrdil, že vedení klubu žádné převratné změny v letní přestávce nechystá. „Kádr máme několik sezon stabilizovaný. Průběžně ho trochu doplňujeme a upravujeme. Sázíme hlavně na mladé hráče a odchovance. V tom bychom chtěli pokračovat," řekl Blaha.

Právě kvůli spoustě mladých a perspektivních hráčů se vedení mutěnického klubu před posledním zápasem sezony s Ivančicemi rozloučilo s mazákem Pavlem Němčickým, který Pod Bůdama strávil tři roky. „Rozhodli jsme se jít cestou bez Němčického. Ten však u nás po celou dobu odváděl skvělé služby. Někteří kluci, jako Luboš Kupčík, vedle něj složili fotbalovou maturitu. Máme ale v kádru řadu mladých hráčů, kteří čekají na svoji příležitost. Proto jsme se na výkonném výboru rozhodli, že se s Pavlem rozloučíme. Do další hráčské a trenérské kariéry mu přejeme jenom to nejlepší," prohlásil Blaha.

Velký otazník visí i nad pokračováním Milana Válka. Kapitán Mutěnic bude totiž v létě kvůli pracovnímu a rodinnému vytížení znovu řešit pokračování kariéry. „I kdyby se Milan rozhodl s fotbalem skončit, vždy bude mít u nás dveře otevřené. Klidně může naskočit v zimě nebo v další sezoně. Podle mě by byla velká škoda, aby ve třiceti letech a v jeho formě s fotbalem skončil," pronesl Blaha.

Z hostování se do mateřského oddílu vracejí Závorka, Varmuža a Blaha. Posilou by měl být i dubňanský forvard Luděk Baťa, který na jaře pouze trénoval. „Věřím, že se nám v létě podaří dotáhnout přestup Bati, což je mladý hráč, který by u nás měl několik let působit. Další žádné hráče lovit nebudeme," pravil Blaha.

Toho mrzí vážné zranění kolene talentovaného dorostence Petra Grmolce. Zdravotní problémy trápí i dalšího mladíka Davida Havelku. Šanci v přípravě ovšem dostanou jiní dorostenci. „Pro ostatní kluky to bude výzva. Mladí hráči mohou dokázat, že na krajský přebor mají. Věřím tomu, že když jsme letos byli třetí, tak příští rok klidně můžeme být druzí nebo první," dodal Blaha.