Více než výsledek se po nedělním utkání ve Starém Poddvorově, kam opět po týdnu musela vyjet záchranná služba, rozebírala situace z 65. minuty. Po sedmém rohovém kopu domácího týmu se v hlavičkovém souboji tvrdě hlavami srazili Lukáš Kašík a hostující Nikola Hrbek.

Otřesení hráči po drsné srážce spadli na zem, středopolař Kozojídek chvíli nedýchal a měl dokonce zapadlý jazyk. „Musím se přiznat, že jednu podobnou situaci už jsem zažil v naší tělocvičně, kdy jsme vytahovali jazyk jednomu klukovi. Když jsem to teď viděl, rozklepala se mi kolena,“ uvedl předseda SK Kozojídky.

Po včasném zásahu spoluhráčů a přítomných diváků by však měl být v pořádku. Kolůch ještě v pondělí dopoledne neměl o důležitém hráči aktuální informace. „Chystám se ho ale navštívit,“ ujistil Kolůch.

Kolem ležících hráčů se shlukly oba týmy, pro Hrbka vzápětí přijela záchranná služba. Duel nedohrál ani domácí Kašík, který měl rozseklou hlavu. Utkání nedohrál ani hostující útočník Patrik Bančák, kterého při penaltovém zákroku zranil gólmana Beneš. „Věřím, že budou oba kluci brzy fit,“ přeje si Kolůch.

Náladu hostům, kterým o víkendu scházel také zkušený středopolař Nekarda, částečně vylepšila alespoň jednoznačná výhra. Kozojídky ve Starém Poddvorově přesvědčivě zvítězily 4:0 a pojistily si vedoucí pozici. „S výkonem mužstva jsem byl spokojený. Těžké utkání jsme dobře zvládli,“ řekl Kolůch.

Favorit se ale v první půli poměrně dlouho zastřeloval. Hned ve 2. minutě pelášil Březina sám na gólmana Beneše, ale balon nejlepšímu střelci soutěže v rozhodující chvíli odskočil. Rána Bančáka zase skončila na tyči. Kozojídky se ujaly vedení ve 35. minutě, kdy sudí Blažek nařídil po faulu domácího gólmana Beneše na Bančáka pokutový kop. Míč si na bílý puntík postavil Slovák, který penaltu suverénně proměnil.

Hosté mohli ještě do přestávky své vedení navýšit, ale tečovaný pokus Vítka pozorný Beneš kryl. Starý Poddvorov poprvé zahrozil až na konci první půle. Závar v šestnáctce soupeře ale vyrovnání nepřinesl.

Kozojídky podruhé udeřily ve 46. minutě. Prosadil se kanonýr Březina. Za nepříznivého stavu 0:2 se s poraněným kolenem nechal vystřídat brankář Beneš, kterého nahradil mladík Štipčák. Devatenáctiletý gólman v závěru střetnutí inkasoval dvě branky. Na 3:0 zvýšil po úniku do otevřené obrany Březina, triumf lídra pečetil střídající Hanzelka. V té samé minutě byl po druhé žluté kartě za kritiku rozhodčího vyloučen domácí obránce Ondřej Veselský.

Starý Poddvorov – SK Kozojídky 0:4 (0:1)

Branky: 46. a 88. Ondřej Březina, 35. Richard Slovák z penalty, 89. Tomáš Hanzelka.
Rozhodčí
: Blažek. Červená karta: 88. Ondřej Veselský (Starý Poddvorov). Diváci: 120.