V sedmi zápasech se trefil jednou. V úvodním zápase sezony pomohl oslabenému týmu k třígólové výhře nad Rájcem. Od té doby čeká Němeček na gól a Velká nad Veličkou na druhé vítězství.

V šestadvaceti letech jste chtěl podle kouče Kněždubu Libora Grabce končit s fotbalem. Proč?
Byl jsem pevně rozhodnutý, že fotbalu už nechám. Neměl jsem na něj vůbec čas a bez tréninku se hraje těžko. Jsem pracovně dost vytížený, navíc se ještě věnuji bojovému umění a také už dlouho zpívám v rockové kapele Charon z Kněždubu. Všechny záliby nešlo skloubit dohromady, a tak jsem musel něco vyřadit. Bylo to těžké rozhodování, protože všechny aktivity mám vážně rád.

Dlouho jste bez fotbalu ale nebyl. Váhal jste nad nabídkou Velké nad Veličkou dlouho?
Ne, nebyl. Nakonec po určitých kontaktech přes mobilní telefon a zprávách na facebooku jsem si řekl, že to ještě nějak zkusím udělat, abych mohl plnohodnotně trénovat. Navíc v Kněždubu je výborný kolektiv a taky super trenér pan Grabec. Nechtěl jsem kluky nechat na holičkách. Nabídka od Velké mě trochu překvapila, ale rozhodně potěšila a zalichotila. Hodně lidí mě od angažmá ve Velké odrazovalo. Prý se ženu do jámy lvové (smích). A ve Velké jsem už dříve hrával, a tak jsem trochu věděl, do čeho jdu. Mám tam kamarády a znám tam prostředí. Navíc mě lákalo si zkusit krajský přebor. Takže to nakonec bylo velmi rychlé rozhodnutí. Jen jsem chtěl, ať se kluby domluví mezi sebou.

Velká měla v létě jisté problémy, odešlo několik zkušených hráčů. Celek z Horňácka navíc před sezonou mnozí odborníci považovali za jistého sestupujícího. Neodrazovaly vás podobné řeči a názory?
Pravdou je, že o postup do divize nemůže být řeč, ale myslím si, že žádný outsider rozhodně nejsme. Ve Velké se buduje se nový a mladý tým, který rozhodně nechce hrát v přeboru druhé housle. Každopádně letos to bude hodně obtížné. Podobné řeči mě ale neodrazovaly. Jsem typ, který bojuje, i když to není zrovna nejrůžovější. Zkušenosti se záchranou už nějaké mám. Takže mě nečeká nic nového (úsměv).

Máte za sebou sedm kol. Překvapila vás úroveň krajského přeboru?
Určitě ano. Krajský přebor je kvalitní soutěž a má velmi dobrou úroveň.

Je to pro fotbalistu z první B třídy velký skok?
Relativně jo, ale musím říct, že se s tím zatím zdatně peru (smích). Krajský přebor je důraznější a dynamičtější, navíc náročnější na fyzičku. Na tréninky ale chodím pravidelně, tak doufám, že to bude lepší a lepší. Aklimatizace mně vždycky trvala trochu déle (úsměv).

Dvěma nováčkům, Bzenci a Vracovu, se v kraji daří. Těšíte se na derby?
Těším se moc. Ještě v dresu Kněždubu se mně v derby vždycky hodně dařilo a většinou jsem dával rozhodující branky. Tak doufám, že na to úspěšně navážu i ve Velké. Hlavně kluky ze Bzence znám. Jistě to bude zajímavá konfrontace. Jen doufám, že přijde hodně lidí.

V útoku byste měl nahradit tradičního velického střelce Petra Kohůta. Připomíná vám v někdo kabině Velké jeho góly?
Ne, nepřipomíná. Myslím, že jsme každý jiný tip útočníka. Navíc chvilku potrvá, než si na mě kluci v mančaftu zvyknou. Spoluhráči musí pochopit, jaké míče potřebuji. Pokud je budu dostávat, tak věřím, že to půjde (smích).

Doma se Velké celkem daří sbírat body, venku je to však špatné. Proč?
S tím souhlasím. Doma hrajeme dobře, makáme do poslední minuty a hlavně diváci nás ženou do předu. Venku nám diváci až na nějaké výjimky chybí a to je možná taky faktor, který výsledky venku dost ovlivňuje. Každopádně po obdržené brance vždy přestaneme hrát a naše obrana se rozpadne jak domeček z karet. Je to asi příčinou mírné nezkušenosti. Věřím, že na tom zapracujeme a další zápasy venku budou lepší. Třeba už ve Vracově (úsměv).

Jaká je nálada v kabině Velké po debaklu od Boskovic?
Není to špatné. Každý věří v úspěch v dalších zápasech. Držíme při sobě a navzájem se povzbuzujeme. Jak na hřišti tak i v kabině.

Po sedmi kolech jste s šesti body třináctí. Na poslední Židenice máte náskok tři body. Je v silách Velké záchrana soutěže?
Určitě ano. Výsledky nejsou moc dobré, ale věřím, že to bude jen a jen lepší.

Letos se příliš nedaří ani mateřskému Kněždubu. Co říkáte na výkony a hlavně střelecké trápení Sokola?
Výsledky Kněždub nemá dobré, ale byl jsem se na pár zápasech podívat a musím říct, že má spíše smůlu v koncovce. Což Kněždub sráží do kolen..Ale kluci určitě nehrají špatně. Zápas s Žarošicemi byl už o hodně lepší. Snad je ten zápas nakopne.

Ve Velké jste pouze na hostování. Uvažujete o návratu do Kněždubu?
Pokud o mě bude zájem a bude se dařit, tak bych chtěl zůstat ve Velké. Kněždub je moje rodná vesnice a nikdy nezapomenu na to, co jsem tam prožil po osobní nebo fotbalové stránce. Samozřejmě tam budu jezdit i nadále. Buď na fotbal a nebo za kluky na pivo. Určitě mně změna dresu pomohla k lepšímu. Navíc jsem našel novou motivaci.