Po podzimu třetí tým krajského přeboru se zúčastní zimního turnaje po dvou letech. Naposledy se představili svěřenci kouče Libora Škodíka v Dubňanech, kde celé klání jednoznačně ovládli. Tehdy ještě účastník první A třídy porazil nasbíral o pět bodů víc než druhé Ratíškovice a třetí Vracov. Domácí Dubňany by v případě výhry v posledním utkání turnaj vyhrály, ale po prohře se Bzencem skončily na čtvrtém místě.

„V Dubňanech bylo deset týmů. Neříkám, že to bylo drahé, ale nějaké peníze turnaj stál. Bohužel jsme narazili na čtyři soupeře, kteří nás vůbec neprověřili Když už platíme za umělou trávu, tak chceme sehrát kvalitní přípravné utkání,“ řekl bzenecký kouč.

Jeho tým v Dubňanech deklasoval Žádovice, Moravany nebo slovenskou Jablonicu. „Nechci podceňovat nebo shazovat žádného soupeře. Pro nás ale byly tři kvalitní zápasy za celou zimu málo,“ řekl Škodík.

Proto se loni Bzenec žádného zimního turnaje nezúčastnil. „Vloni jsme hráli přípravné zápasy. Samozřejmě nám nemohlo uniknout, že ve Veselí dali dohromady velmi kvalitní obsazení. Proto jsme se tam letos přihlásili,“ pronesl Škodík.

Slovan narazí od 21. ledna do 4. března na sedm soupeřů. Hodonínsko bude reprezentovat kromě Bzence a domácího týmu také Velká nad Veličkou. Ve Veselí se představí také Boršice, které doplní ze zlínského krajského přeboru Dolní Němčí a Hluk. První A třídy budou zastupovat Ořechov a Ostrožská Nová Ves.

„Jsem rád, že změříme síly s jinými soupeři. Je to pro nás takové zpestření,“ pravil Škodík.

Na umělé trávě se Veselí se znovu představí také Velká nad Veličkou. „Je tam jedna z nejkvalitnějších umělek na okrese. Navíc narazíme na kvalitní soupeře a máme to blízko,“ uvedl velický kanonýr Petr Kohůt. Ten si loni pochvaloval organizaci několikatýdenního klání. „Pořadatelé odvedli velmi dobrou práci. Žádný problém jsem nezaznamenal,“ řekl Kohůt.

Proti kvalitním týmům se budou chtít vytáhnout hlavně Veselané. Po podzimu desátý tým první B třídy bude mít na jaře co napravovat. Proto by měla vzít Kapustova parta zimní přípravu poctivě. „Podzim nám vůbec nevyšel. I když na turnaji o výsledky zase až tak nejde, nebudeme chtít proti celkům ze Zlínska udělat ostudu,“ řekla opora FC Veselí Marek Janoušek, který je pořád hráčem Ostrožské Nové Vsi.

Před rokem turnaj bez porážky vyhrály Boršice. Kdo se bude radovat v březnu, o tom rozhodne osmadvacet duelů, které jsou ve Veselí na programu.

Přihlášené týmy na Zimní turnaj ve Veselí nad Moravou 2012: Bzenec, Boršice, Dolní Němčí, Hluk (všichni KP), Ořechov, Ostrožská Nová Ves, Velká nad Veličkou (všichni I.A třída), FC Veselí nad Moravou (I.B třída),