Mutěnický záložník Petr Bílek se po delší době opět setká se spoluhráči z Baníku Ostrava, kde dříve působil. V rozhovoru pro hodonínský Deník Rovnost zavzpomínal na bývalé angažmá a nastínil i případné možnosti, jak hosty potrápit.

Jaká je před takovým zápasem atmosféra v kabině?
Bereme to jako každé jiné utkání. My se musíme hlavně připravit na nedělní duel s Frýdkem Místkem. Tento zápas je spíš pro zpestření. Možná ani ne tak pro nás, ale spíš pro diváky. Přijde se určitě podívat hodně lidí. Možná ne na Mutěnice, ale na Baník. Na reprezentanty a tak dále.

Mluvíte o reprezentantech. Víte už, kdo všechno by se mohl představit?
I když jsem tam hrál, tak jsem si s klukama nevolal. Myslím si, že ti starší a zkušenější si odpočinou. Asi přijedou, ale… I když v novinách jsem četl, že trenér Večeřa říkal, že je to pro strašně důležitý zápas. ČMFS je jedna z možností, jak se dostat do pohárů. Budou to brát vážně.

V Baníku jste působil. Jaké bylo angažmá v takovém klubu?
Byl jsem tam vcelku spokojený. Tehdy se vystřídalo více trenérů. Za pana Jarabinského jsem nehrál, za pana Ličky už ano. Jak říkám, byl jsem spokojený. Zahrál jsem si ligu.

Werner Lička je teď ve vedení, jak na něj vzpomínáte? Jaký byl trenér?
Je to jeden z mála trenérů, který je lidský. Je to úplný opak Jarabinského. Pan Lička se dokázal vcítit. Pro něj nebyla šance dvacet minut v jednom zápase. Šance pro něj byla dva nebo tři zápasy a ukaž, co v tobě je.

Je tam ještě někdo, s kým si občas zavoláte?
Když jsem působil v Baníku, tak tam byl Renda Bolf, Venca Svěrkoš nebo Martin Lukeš. Je fakt, že si nějak nevoláme, ale známe se. Když se dneska potkáme, určitě si popovídáme.

Kdyby se zadařilo, čím byste Ostravu mohli potrápit?
(úsměv) To nevím. Budeme určitě hrát poctivě dozadu a vyrážet k rychlým brejkům. Kdyby třeba náhodou se urodila nějaká standardka, tak se jí pokusit využít. I když je pravda, že mají vysoké hráče. Šancí budou protiútoky a standardky. To je jediná možnost, jak je můžeme překvapit. Myslím, že kdybychom hráli otevřenou hru jako ve třetí lize, tak nás budou drtit.