Čekal jste tak jednoznačný zápas?
To určitě ne. Abych řekl pravdu, myslel jsem si, že to bude vyrovnanější utkání. My jsme ale hráli dobře a soupeři nedali šanci.

Čím to je, že soupeři z vyšší soutěže bez problémů nastřílíte osm branek?
Chci, aby kluci hráli kombinační fotbal a stříleli branky, které jsou kořením fotbalu. V celé letošní sezoně i ve finále poháru proti Kostelci se nám to dařilo.

Je triumf v okresním přeboru vaším největším trenérským úspěchem v kariéře?
Jsem opravdu rád, že se nám v Šardicích podařilo vytvořit skvělý kolektiv nejen výborných fotbalistů, ale i dobrých kluků. V týmu nejsou žádní průšviháři, nemusím řešit žádné rozbroje. Já si hodně zakládám na tom, aby kluci byli na hřišti nejen spoluhráči, ale i kamarádi v kabině, což je základ fotbalu tady v těch nižších soutěžích.

Vedení Kostelce chtělo, aby se zápas odehrál na stadionu v Kyjově. Co říkáte na atmosféru Pod Búdama?
Já tomu úplně moc dobře nerozumím. Když se do finále celostátního poháru dostal Zlín s Opavou, tak svazoví činovníci utkání přesunuli z Prahy do Olomouce. Proto nechápu, proč okresní svaz nevyšel vstříc Kostelci. Ale to je spíš otázka na někoho jiného.

Nečekal jste přece jenom vyšší návštěvu?
Lidé z Kostelce do Mutěnic mají o něco dál, ale o tom to asi není. I počasí bylo takové chladnější. Každopádně fanoušci v současnosti na fotbal moc nechodí, což je škoda.

Jaké budou oslavy? Máte naplánovanou dovolenou?
Ne, dovolenou nahlášenou nemám. S hráči máme domluvené posezení ve sklípku v Šardicích. Já se určitě vytratím mezi prvními. Ať si to mladí užijí a řádí až do rána. Já už s nimi závodit nemohu (smích).

Už víte, co uděláte s finanční prémií?
Zatím mám peníze v kapse (úsměv). Dám je ale hráčům, ať sami rozhodnou, za co je utratíme. Myslím, že to padne na nějakou ukončenou, postupová trika nebo vybavení kabiny. Vedení klubu nám dvacet tisíc korun darovalo. Peníze se prý mají utratit v kabině.

Jak těžké bude hráče namotivovat na konec sezony?
Kluci pořád vymýšlejí různé mety, které by mohli překonat. Když jsme začínali okresní pohár, vedli jsme v Nové Lhotě po poločase 11:0 a kluci se v kabině o přestávce hecovali, aby nastříleli soupeři více než dvacet branek. Ve třetí třídě jsme zatím nasázeli jednadevadesát gólů. Hráči chtějí, aby padla stovka. Cíle si před sebe pořád kladou sami. Chtějí motivaci a mít důvod o co hrát.

Souhlasíte s názorem, že Šardice ani v okresním přeboru nebudou mít příliš rovnocenných soupeřů?
Samozřejmě chceme, aby mužstvo, které si okresní přebor vykopalo, aby si ho taky zahrálo. Věřím, že tým zůstane pohromadě. V létě ještě chceme přivést ještě tři, čtyři kvalitní hráče. Jejich příchod je teprve v jednání.