„Nechceme situaci komentovat. Je to interní věc klubu. Mohu jen říct, že o vyřazení hráčů rozhodlo nejužší vedení. Prostě jsme se tak rozhodli na základě několika okolností, hlavně špatných výsledků," uvedl sportovní ředitel FC Kyjov 1919 Alexandr Hrabal.

Více se k celé situaci nechtěl vyjadřovat. „Nechceme žádnou mediální válku ani být napadáni na různých webových portálech,“ vysvětlil Hrabal.

Samotný hráč na vyřazení reagoval bez emocí. „Reakce klubu mě nepřekvapila. Věděli jsme, že se po vysoké porážce a špatných výkonech bude něco dít. Tak trochu jsem s tím počítal,“ řekl Ondřej Zýbal.

Tomu vyřazení z kádru oznámil před úterním tréninkem sportovní ředitel Alexandr Hrabal. „Mrzí mě pouze styl vyjádření. Nikdo mi bohužel nevysvětlil, za co jsem byl vyhozen. Na opakovaný dotaz, proč zrovna já, mi pan Hrabal s úsměvem ve tváři řekl, že se k tomu nemusí vyjadřovat,“ kroutí hlavou i po několika dnech Zýbal, který už si ve zbytku sezony zřejmě nezahraje. „A to mě mrzí nejvíc. Dva měsíce jsem bez fotbalu,“ pravil Zýbal.

Druhý vyřazený, Tomáš Beck, se zatím nechtěl k nepříjemné situaci vyjadřovat. „Ozvu se během víkendu,“ vzkázal redaktorovi Hodonínského deníku Beck. Ten na úterním tréninku nebyl a vyřazení se dozvěděl od spoluhráče.