Kněždub však po odchodu Klimka nespoléhá v letošní sezoně na jediného střelce, což se mu náramně vyplácí. Sokol po devíti kolech vládne první B třídě, v čele tabulky má už čtyřbodový náskok před trojicí pronásledovatelů.

Možná trochu nečekaný lídr nejnižší krajské soutěže potvrdil slušnou formu i proti Nikolčicím, které se letos výsledkově nečekaně souží. „Budu souhlasit s názory ostatních. I když jsou poslední, rozhodně nebyly lehkým soupeřem. V sestavě mají mladé, běhavé a bojovné kluky. Pan Foltýn jistě ví, co do nich hustí. Po tom, co jsem viděl, si dovolím tvrdit, že Nikolčice mají pouze problém s proměňováním šancí a možná
i nezkušeností, což se projevilo i u nás," řekl kouč Kněždubu Libor Grabec starší, který v nedělním duelu postrádal zraněného syna Libora i další dva nemocné hráče.

Parta kouče Josefa Foltýna i v devátém kole doplatila na mizernou koncovku. Nikolčice poprvé zahrozily už v 1. minutě, kdy po nedůrazném odkopu stopera jeden z hostujících hráčů neproměnil samostatný nájezd ze strany, když mířil vedle.

Domácí fotbalisté se nepoučili, další nebezpečí musel hasit výtečný Podolan. „Než jsme se dostali do zápasu, tak jsme mohli prohrávat," přiznal Grabec.

Favorit se však brzy otřepal a po zvýšeném důrazu na mokrém terénu začal vyhrávat osobní souboje. Za snahu byli domácí poprvé odměněni ve 13. minutě, kdy se z trestného kopu parádně k tyči prosadil David Grabec. Brankář Vlach neměl proti umístěné a dostatečně prudké ráně nárok. Kněždub po vedoucím gólu ovládl hru, ale vlastními chybami a laxností nabídl protivníkovi vyrovnání. Gólman Podolan ale několikrát dobře zasáhl.

Zatímco Nikolčice se
v zakončení soužily, fotbalisté Kněždubu zaváhání soupeře tvrdě trestali. Ve 34. minutě Janík utekl po křídle a zpětnou přihrávkou našel Zelinku, který ve skluzu usměrnil míč do sítě.

Domácí pak ale zvolnili a nechali soupeře snížit. Po nedůrazu a špatném přebrání hráčů na pravé straně kněždubské obrany Martin Durna fauloval v šestnáctce protihráče a sudí Bartoň nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil David Němeček.

Domácí zase znervózněli, přesto ještě do poločasu Nikolčicím odskočili. Na 3:1 upravil krajní záložník Martin Durna. Ten se prosadil po akci Janíka se Zelinkou, když mu míč chytře přepustil střežený Roman Grabec.

Rozhodnuto zdaleka nebylo. Na začátku druhého poločasu Kněždub po dalším nedůrazném odkopu podržel Podolan. Hosty vrátil do hry o body Jakub Jelínek, který ve 48. minutě uklidil
z malého vápna balon do sítě. Sokol ale znovu zabral a přispěchal s rychlou odpovědí. Po rohovém kopu Davida Grabce a nepřesvědčivém zákroku brankáře Vlacha se hlavou prosadil Janík. Tentýž hráč pak v 76. minutě upravil na konečných 5:2.

Bývalý hráč Rohatce a Veselí nad Moravou tentokrát skóroval po dlouhém nákopu a hlavičce Smištíka. Nikolčice bojovaly až do konce.

Foltýnova parta mohla výsledek zkorigovat, ale Podolan dál kraloval a soupeře pohotovými zákroky deptal. „Nebyla to jednoznačná záležitost, hosté měli minimálně šancí jako my. Po poločase jsme klidně mohli vést tři nula, ale na druhé straně taky to mohlo být dva dva. I konečný výsledek mohl být jiný," přemítal Grabec. „Zatímco my jsme trestali soupeřovy chyby, hosté po našem zaváhání buď překopli branku nebo je vychytal Podolan," dodal zkušený kouč.

Hroznová Lhota zlomila odpor Uhřic v poslední minutě

Hroznová Lhota – Dorážka Lukáše Podrazila po trestném kopu Ondřeje Bíly rozhodla nedělní duel Hroznové Lhoty s Uhřicemi. Trauben gólem z poslední minuty zdolal okresního rivala 2:1 a do tabulky si připsal tři body.

Na výhru se ale fotbalisté Hroznové Lhoty, kteří před týdnem vypráskali poslední Nikolčice 8:1, pořádně nadřeli. „Utkání by víc slušela remíza. Měli jsme ke konci utkání štěstí," uznal domácí trenér Jaroslav Bíla, který měl k výkonu mužstva oprávněné výhrady. „Kromě úvodních patnácti minut jsme byli herně nedisciplinovaní," řekl známý kouč. Trauben vstoupil do utkání mnohem lépe než soupeř a v úvodní čtvrthodině si vypracoval několik šancí.

Aktivní nástup přinesl i vedoucí gól, když se v 16. minutě prosadil Jan Jagoš. Domácímu týmu branka spíše uškodila.

Uhřice se naopak po inkasovaném gólu zvedly a začaly protivníka zlobit.

Naftaři pozorně bránili a vyráželi k rychlým protiútokům.

Nebezpečné akce Smílka, Neumanna nebo Mikšíka ale gólem neskončily. Hosté několikrát zahrozili i po standardní situaci. Brankář Smetka ale spoluhráče podržel.

Uhřice se zaslouženého vyrovnání dočkaly v 56. minutě. Trefil se neobsazený Lukáš Smílek.

Třiadvacetiletý fotbalista se nakonec stal smutným hrdinou nedělního zápasu, když byl v 66. minutě po druhé žluté kartě za kritiku rozhodčího vyloučen. „Utkání bylo zbytečně nervózní. Hráči se více věnovali rozhodčímu než samotné hře, což nikdy ničemu neprospěje," řekl Bíla. Hosté se však semkli a i v deseti bránili remízu.

Rozhodnutí nakonec padlo až v poslední minutě. Trestný kop Ondřeje Bíly ještě hostující brankář Hovězák stihl vyrazit, ale dorážka pohotového Podrazila už byla vítězná. „Pro hosty je výsledek krutý. Takový je ale někdy fotbal," dodal Bíla.