Triumf nad soupeřem z Blanenska však byl vykoupen zraněním kapitána Válka, který střídal už po půlhodině hry. „Vypadá to dost špatně. Otočil si koleno," uvedl mutěnický trenér Petr Zemánek. Ztráta zkušeného záložníka by vinaře hodně bolela. Vždyť krajský přebor pokračuje vloženým kolem už ve středu.

Mutěnicím na hřišti Olympie scházel pouze Lamáček.

Hosté odehráli v Ráječku výborný první poločas. Lídra nejvyšší krajské soutěže poslal do vedení Marcel Čepil, který po dlouhém autu Drápala z deseti metrů propálil gólmana Němce. Druhý gól přidal ve 29. minutě Dalibor Koštuřík. Zkušený forvard se trefil po spolupráci s Čepilem, když z hranice šestnáctky prostřelil brankáře.

Hosté měli další šance na zvýšení náskoku, ale v koncovce se soužili.

Ve 44. minutě uháněl sám na Němce Jiří Maršálek, který svůj samostatný únik zakončil střelou těsně vedle. Útočník Marcel Čepil zase po rohu hlavičkoval do dobře postaveného brankáře.

Vinaři několikrát zahrozili i střelami z hranice šestnáctky. Většina pokusů skončila těsně mimo.

Zaskočené Ráječko v úvodní části nijak nebezpečné nebylo.

Domácí však po změně stran zjednodušili hru a dlouhými nákopy se snadněji dostávali do pokutového území protivníka.

Olympia snížila v 52. minutě, kdy přísně nařízenou penaltu proměnil Jan Pšikal.

Hosté nesložili zbraně a dál soupeře zlobili. Mutěnické vedení navýšil po dlouhém autu střídajícího Trávníka nekrytý Čepil. Nejlepší střelec krajského přeboru balon sklepl do sítě a hosté znovu vedli o dvě branky.

Hosty mohl vzápětí definitivně uklidnit Jiří Maršálek.

Další samostatný únik mutěnického dvojčete zneškodnil pohotový gólman Němec. „Kvůli tomu, že jsme neproměnili některé vyložené šance, tak jsme ze zápasu udělali drama," řekl Zemánek.

Ráječko vrátil do hry o body Jakub Sedlák, který po rohu na přední tyči usměrnil míč za záda bezmocného gólmana Kratochvíly.

Olympia se za stavu 2:3 nadechla k závěrečnému náporu, vinaři ale všechny nepříjemné chvíle ustáli a domů si odvezli velmi cenné tři body.

Mutěnice nyní mají před sebou náročný dvojzápas. Už ve středu se vinaři představí v Boskovicích, v neděli se pak Pod Búdama utkají s Moravskou Slavií Brno.

Krajský přebor, 8. kolo

SK Olympia Ráječko – FK Mutěnice 2:3 (0:2)

Branky: 52. Jan Pšikal z penalty, 79. Jakub Sedlák – 11. a 60. Marcel Čepil, 29. Dalibor Koštuřík

Rozhodčí: Smekal – Heger, Šmíd (Richtr)

Diváci: 220

Šéf mutěnických fotbalistů Petr Blaha slaví čtyřicet let

Nikdy nehrál žádnou vysokou soutěž ani nepatří mezi vyhlášené trenéry, přesto si díky svým názorům, přístupem i prací pro fotbal zaslouží respekt a uznání nejen kolegů funkcionářů. Předseda mutěnického klubu Petr Blaha v sobotu 24. září oslavil významné životní jubileum, šéfovi vinařů bylo čtyřicet let.

Blaha patří mezi nejznámější okresní činovníky. Člen výkonného výboru OFS Hodonín, který v současnosti vykonává i funkci předsedy sportovně-technické komise, se fotbalu věnuje od mládí.

Mutěnický rodák Pod Búdama prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v sedmnácti letech si zahrál za muže první A třídu. Kvůli problémům s kolenem však musel s aktivním hraním skončit. Po krátké pauze se Blaha k milovanému sportu zase vrátil. V roce 2000 společně se současným asistentem Jaroslavem Jochem vedl mutěnické žáky, pak byl zvolen do výkonného výboru FK Mutěnice a stal se sekretářem klubu. V nejúspěšnější éře celku z Hodonínska, kdy klubu vládl známý podnikatel Miroslav Jagoš, Blaha působil i jako sportovní manažer. Po pádu mužstva z MSFL do krajské první A třídy se stal předsedou oddílu. V pozici šéfa klubu se radoval ze spousty úspěchů.

S hráči slavil triumf v první A třídě, krajském přeboru i poháru, lehko mu nebylo po sestupu z divize. V současnosti si sympatický chlapík užívá nejen pohled na tabulku a na zelený pažit, ale také volné chvíle, které tráví doma společně s rodinou. Mezi zástup gratulantů se přidává i redakce Týdeníku Slovácko.