„Zápas se nám vůbec nevyvedl. Byl to jeden nejhorších výkonů v sezoně. Po herní stránce to opravdu bylo špatné,“ řekl domácí trenér Jan Dohnálek. Ten měl s kolegou Řezáčem k dispozici téměř kompletní tým. Vracovu chyběl pouze dlouhodobě zraněný Kudlík.

Kuřim potvrdila, že hraje venku daleko lépe a dovezla bod i z Vracova. „Zkusím na svazu domluvit, abychom hráli v příští sezoně všechny zápasy venku,“ žertoval na stránkách věnovaných jihomoravskému fotbalu hostující trenér Tomáš Kovanda.

Jeho svěřenci se dostali na půdě lídra tabulky do vedení v 22. minutě. To se po přihrávce Hanuse trefil ze šesti metrů Vermouzek. Na konci prvního poločasu srovnal Eliáš, který proměnil penaltu nařízenou za faul Kozumplíka na Zýbala. „Byla to vůbec první naše střela na hostující branku,“ uvedl Dohnálek.

Hostující tým ještě nastřelil dvakrát konstrukci branky. Ve 4. minutě zastavila pokus Pokorného tyč, v 61. minutě skončila střela téhož hráče na břevně. O všem nakonec mohl rozhodnout Eliáš, v poslední minutě ale nastřelil tyč.

„Je škoda, mohli jsme nakonec i vyhrát. Dělba bodů je ale spravedlivá,“ míní Dohnálek. Vracov čeká v sobotu další ze šlágrů sezony. Celek z Hodonínska přivítá na svém stadionu Kyjov. „Dalšího soupeře jsme zatím neřešili. Samozřejmě víme, že Kyjov vyměnil trenéra a naposledy vyhrál v Blansku gólem z poslední minuty,“ řekl Dohnálek, který v Kyjově krátce působil. Bývalý mládežnický kouč Ratíškovic a Veselí nad Moravou převzal Kyjov po Igoru Matůškovi na jaře 2007. Dohnálkovi se v Kyjově vedlo až nad očekávání dobře. Celek z Hodonínska se pod vedením současného vracovského kouče dostal až do finále krajského poháru a v krajském přeboru obsadil čtvrté místo.

„Zápas neberu nijak prestižně. Neprožívám to. Pro mě je zápas s Kyjovem jako každý jiný. V týmu je soupeře je už jiných hráčů. I lidé ve vedení klubu se změnili,“ pronesl Dohnálek. Zatímco fanoušci se na derby těší, vracovský kouč zůstává před derby nezvykle klidný. „Zase to tak neprožíváme. Zápas bude důležitější pro Kyjov. My můžeme hrát v klidu, bodů máme dost,“ říká Dohnálek. „Na druhé straně je škoda, že se hraje až na konci podzimu, kdy už se většina týmů těší na konec,“ doplnil.

Přesto Dohnálek věří, že si lidé na vracovský stadion cestu najdou. „Posledními výkony je ale spíše od fotbalu odrazujeme,“ pravil kouč FC Vracov.