Očekávané derby po zásluze vyhráli Veličané, kteří tak vrátili Veselanům podzimní porážku, navrch přidali další dva zásahy.

Domácí nastoupili po zimní přestávce oslabeni. Chyběla ofenzívní trojice Klimek, Svoboda a Šebesta, kteří se vrátili z hostování do svých klubů. Defenzíva postrádala vykartovaného kapitána Lagu a Glozu.

Hosté udrželi přes zimu všechny hráče a jako jediný tým v krajském přeboru nezaznamenali žádnou změnu v kádru. Veličané nastoupili s odhodláním vrátit Veselí podzimní porážku 0:1.

A byli to právě hosté, kdo mohl jít do vedení, ale svoji první možnost nevyužili. Pak se hra většinou odvíjela na polovině mladých Veselanů (dva nejstarší hráči mají třiadvacet let), přesto se do velké šance dostal novic Pollak, Sládeček však Horňáky podržel.

Důležitý moment se odehrál těsně před přestávkou. D. Macko našel v pokutovém území nejlepšího střelce soutěže Kohůta, jeho tutovku však reflexívně vyrazil Maťašovský. Ale pouze ke Kučerovi, jenž se nemýlil – 0:1.

Po přestávce Veselané otevřeli hru a tlačili před Sládečka. Toho Veličané využívali k rychlým brejkům. V 55. minutě utekl veselské obraně L. Macko a zastavily jej až ruce gólmana Maťašovského. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kohůt.

Snížit mohl ještě Pollak, ale Sládeček jej vychytal. První mistrovský zápas obou soupeřů v tomto roce ukončil gólově minutu před koncem zápasu svojí šestnáctou brankou v soutěži Kohůt. Nutno podotknout, že brance zřejmě předcházel ofsajd.
Hosté si vítězstvím 3:0 pojistili čtvrtou příčku v krajském přeboru.

Názory trenérů po utkání:

Zdeněk Lorenc (Veselí): „Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme jej prohráli. Velká vyhrála zaslouženě, protože byla lepší, a my jsme dělali naivní chyby. Nehráli jsme to, co jsme měli. Chyběli nám vykartovaní hráči, což byl největší problém. Vyměnili jsme si body. Sebrali jsme jim body ve Velké a teď jsme jim je dali.“

Petr Kohůt st. (Velká): „Divák mohl být spokojený, utkání mělo náboj derby. Myslím si, že hráči přistoupili k utkání dobře, a musím je za to pochválit. Pro kluky bylo asi největší motivací to, že ve Veselí ještě mistrák nehráli. Poprvé jsme hráli ve Veselí, chtěli jsme tady poprvé vyhrát, což se podařilo.“

FC Veselí – Velká n/V. 0:3 (0:1)

Branky: 45. Kučera, 56. (p.) a 89., Kohůt.
ŽK: Kalfař, Grossmann, Smějsa – Valášek, Kohůt, Karásek.
Rozhodčí: Seitl – Vostřejž, Linhart. Diváci: 320.
FC Veselí: Maťašovský – Smištík, Schmeister, Huspenina, Hájek – Grossmann, Tomeček, Smějsa, Štefánek (53. Prajza) – Kalfař, Pollák.

Velká n/V.: Sládeček – Trýska, Machálek, Myškeřík, Škopík – Karásek, D. Macko, Valášek, L. Macko – Kučera (90. Bárta), P, Kohůt (90. M. Kohůt).