Pro fotbalisty Kordárny byla třetí sezona v krajském přeboru tou nejtěžší. Přesto se i s úzkým kádrem zachránili.

Velká vstoupila do krajského přeboru výtečným třetím místem, pak následoval desátý a letos ještě o dvě příčky horší post. „Celou sezonu jsme hráli o záchranu. Měli jsme hodně omezený kádr, takže nám pomáhali i dorostenci. Nebylo nás víc než čtrnáct. Nakonec jsme to zvládli i v tomto složení,“ oddechl si trenér Velké Petr Kohůt starší.

Jeho slova potvrdil i jeho syn. „Byla to jedna z nejtěžších sezon za poslední léta. Naše mužstvo bylo hodně podceňované, ale zvládlo tlak ze všech stran a přebor zachránilo,“ zdůraznil útočník Petr Kohůt mladší.

Porážka Sparty Brno

Přes těžkou sezonu mají na Horňácku i pěkné vzpomínky. „Některé zápasy se nám vydařily. Například důležitá výhra nad Spartou Brno nebo poslední dvě utkání sezony byla také vítězná. I když nakonec bychom se zachránili i bez bodů z těch duelů, protože Ratíškovice žádné nezískaly,“ zamýšlí se nad závěrem sezony velický kouč.

Velká mohla dokonce ze třináctého místa postoupit i do divize. Ale úzky kádr, a to, že se klub musí obejít bez příspěvků od bývalého sponzora Kordárny, nevytvořily vhodné podmínky pro čtvrtou nejvyšší republikovou soutěž. „Bylo by to pro nás těžké. Navíc nemáme peníze ani na to, abychom řešili posílení kádru hostováním nebo přestupem, i když jsou to někdy naši hráči,“ posteskl si velický kouč. Takže červenočerní se tak budou muset i v příští sezoně obejít bez Dušana Macka, Kučery či Marka Spaziera.

Přesto, že Velká skončila až třináctá, tak místní na fotbal chodili. O krajský přebor tam byl z okresu největší zájem, určitě větší než v Hodoníně či Kyjově. „Děkujeme všem hráčům za bojovnost, celému vedení, věrným fanouškům za podporu při utkáních i mimo ně, když se zrovna nedařilo, a také sponzorům. Největší dík patří obci Velká nad Veličkou, která nás podporovala v této sezoně nejvíce,“ prohlásil horňácký kanonýr.

Stále pod tlakem

Náročný ročník čeká na Veličany i letos. „Kádr máme stále úzký. Asi budeme muset zase využívat dorostence. Budeme to kombinovat takovým způsobem, abychom to nějak uhráli. A doufejme, že se nám to podaří, a že mladší hráči získají zkušenosti, díky kterým se zlepší naše hra,“ věří Kohůt starší.

Příprava horňáckému týmu začíná 12. července. Do začátku sezony se střetnou například se slovenskými Gbely nebo FC Veselí nad Moravou (21. 7.).

Soupiska Velké – jaro
Sládeček, Lipár, Vávra, Miškeřík, Machálek, P. Štefánek, Šácha, B. Štefánek (odchod do Hroznové Lhoty), D. Macko (odchod do Blatnice), Valášek, L. Macko, Trýska, M. Kohůt, Horák, Pavlinec, Bihári, Slovák, S. Kohůt, P. Kohůt, Mota Lemos Leon, Kurečka.

Umístění Velké v posledních sezonách

2009/10 – 12. místo – KP
2008/09 – 10. místo – KP
2007/08 – 3. místo – KP
2006/07 – 1. místo – I.A – postup
2005/06 – 9. místo – I.A
2004/05 – 3. místo – I.A
2003/04 – 1. místo – I.B – postup
2002/03 – 5. místo – I.B
2001/02 – 2. místo – I.B
2000/01 – 12. místo – I.B