„V zimě se uvidí, co bude dál. Pokud budeme Velká i já spokojení, nevidím důvod ve Velké nepokračovat,“ říká Ondřej Bíla. Odchovanec Hroznové Lhoty vábení Velké dlouho odolával. Kordárna se vytoužené posily překvapivě dočkala až po pádu z krajského přeboru. „Pan Kohůt mě několikrát lanařil už dříve, ale vždycky jsem odmítl a dal přednost buď hraní ve Lhotě nebo Vracovu. Teď jsem vyhodnotil působení ve Velké pro mě jako nejlepší variantu,“ uvedl Bíla.

Zkušeného středopolaře lákaly v přestupním období i jiné okresní kluby. Přednost nakonec dostal klub, který sází hlavně na odchovance a hráče z okolí. „Měl jsem několik nabídek. Kvůli pracovním povinnostem jsem musel skončit ve Vracově. Ozvaly se i mančafty z první A a první B třídy. Nakonec jsem se ale rozhodl pomoct Velké,“ pravil Bíla, který působil v dorostu Zlína a po absolvování základní vojenské služby zamířil do Kyjova. Nejpovedenější období ale prožil doma v Hroznové Lhotě. „Nejlepší byl asi loňský podzim. Hlavně proto, že jsme společně s otcem dávali tým dohromady a hráli jsme výborný fotbal se super partií, která tehdy v Hroznovce byla,“ řekl Bíla.

Ten očekává náročnou sezonu. „V zimní přípravě jsme s Vracovem odehráli pár zápasů s týmy z první A třídy a jak Mutěnice, tak i Lanžhot hrály výborný fotbal. Určitě nás nečeká lehká soutěž,“ míní Bíla.

Vedení Kordárny udrželo po sestupu kádr pohromadě. Podstatnou změnou je výměna trenéra. Celek z Horňácka povede v první A třídě Milan Baranovič. Známý Slovák slavil jako hráč s Velkou v sezoně 2003/2004 postup do první A třídy. „Milana samozřejmě znám jako hráče. Myslím, že bude chtít hrát pěkný fotbal, aby to lidi i nás bavilo,“ pronesl Bíla.

Kreativní fotbalista se neobává, že by Velká měla i v příštím ročníku pouze nakopávat dlouhé míče. I když tradiční herný styl Veličanů dělá většině soupeřů velké problémy . Kombinační hře většinou nenahrává ani nerovný povrch. „Věřím, že se to změní. Už přípravné zápasy vypadaly trochu jinak. Snažili jsme se hrát po zemi a moc nenakopávat,“ říká Bíla.

Kromě něj přišel do týmu i Marek Spazier. Bude Velká silnější než v minulé sezoně? „Pokud budou všichni zdraví a přišel by ještě jeden hráč do obrany, tak bychom mohli hrát do šestého místa,“ tvrdí Bíla, který se těší na několik okresních derby.

Nejvíce staví ale utkání s posledním vítězem první A třídy. „V Mutěnicích mám dost kamarádů. Bude to pro mě zajímavý duel,“ uzavírá povídání Bíla.