Postupová bitva bude v nejnižší krajské soutěži ještě hodně napínavá. Veličané na rozdíl od předchozího zápasu v Žarošicích zvládli další těžkou šichtu s okresním rivalem. Hroznová Lhota na Horňácku bojovala, po chybách v defenzivě a vlastním gólu stopera Petra Lagy ale venku vyšla opět bodově naprázdno.

Trauben přitom začal v derby, které sledovaly více než dvě stovky fanoušků, skvěle. Už v 10. minutě si hostující špílmachr Ondřej Bíla pohrál s jedním z domácích zadáků a vysunul do šance Falešníka, který poslal Hroznovou Lhotu do vedení.

Velká odpověděla ve 23. minutě. Chybu hostujícího obránce Podrazila potrestal Petr Horák. Ten se trefil z hranice šestnáctky a bylo to 1:1.

Hosté po obdržené brance znovu přidali. Vedení na stranu Hroznovky vrátil Falešník, který po přetaženém centru z pravé strany parádně uklidil míč křížnou střelou do šibenice.

Přestřelka však dál pokračovala. Ještě před odchodem do kabin se prosadil Robin Janda. Sedmnáctiletý dorostenec skóroval po narážečce s Janásem a připsal si premiérový gól mezi muži.

V té chvíli už na trávníku nebyl domácí útočník Petr Kohůt, který už v prvním poločase střídal kvůli problémům s lýtkovým svalem. Domácí měli po přestávce navrch. Velká byla aktivnější i nebezpečnější, přes pozornou obranu protivníka se však dlouho nemohla prosadit. Hosté hráli komplikovaně, před brankáře Sládečka se tak často nedostávali. Rozhodnutí padlo v 65. minutě. Po standardní situaci kapitána Valáška míč do vlastní branky tečoval obránce Laga. Gólman Smetka neměl šanci zasáhnout.

Hosté se snažili ve zbytku utkání výsledek zvrátit, ale proti organizované obraně Kordárny neuspěli. Hroznové Lhotě nepomohlo ani vyloučení mazáka Valáška, který v 87. minutě po taktickém faulu obdržel druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchu.

Domácí i v krátkém oslabení těsný náskok uhájili. „Výhře jsme rádi. Proti Hroznovce jsme odehráli nejlepší utkání jarní části sezony. Opravdu to z naší strany bylo dobré. Derby se muselo divákům líbit. Soupeř nám nedal nic zadarmo," uvedl velický forvard Petr Kohůt.

Celek z Horňácka nemá dvě kola před koncem soutěže postupovou situaci ve své moci a dál čeká na zaváhání Krumvíře.