"Minimálně remízu jsme si ale zasloužili. Bohužel v posledních zápasech se nám nedaří dávat góly. Při troše štěstí jsme mohli bodovat v Rohatci i s Dražovicemi. Bohužel nemáme žádný bod. Narozdíl od minulých sezon, kdy jsem hráli jednoduše a dávali góly, teď hrajeme jako Real Madrid a branky nedáváme," uvedl šéf velického klubu Petr Kohůt starší.

Velká se musela v sobotu obejít bez kanonýra Petra Kohůta, který si odpykával trest za vyloučení v Rohatci. Hosté zase přijeli na Horňácko bez Martina Bila a Ladislava Štrublíka. Oba ofenzivní hráče totiž v týdnu vyřadil kouč Bučovic z kádru.

Hosté se i bez dvou opor představili ve Velké v dobrém světle. Ve 12. minutě podržel domácí tým gólman Sládeček, který zmařil šanci jednomu z hostujících hráčů. Velká odpověděla střelu Lukáše Macka. Ten patřil mezi nejaktivnější hráče Kordárny i ve druhé půli

Další pokus Lukáše Macka hostující gólman Hanák vyrazil. Povedený pokus obránce Kordárny Horáka zase skončil těsně vedle. Rozhodnout mohl v 84. minutě Lukáš Macko, jeho šanci však zmařil pozorný Hanák.

Rozhodnutí padlo o minutu později. Rychlý průnik zakončil Tomáš Kubík. "Jen pro zajímavost, my u nás máme jednoho harmonikáře, který se jmenuje úplně stejně," vtipkoval Kohůt. Domácí neměli na zvrat sílu ani čas. Velká se tak v tabulce znovu o pár příček propadla.

Rakvice - Mutěnice 2:4. Fotbalisté Mutěnic napravili na Břeclavsku zaváhání z Velkých Pavlovic a na půdě nováčka z Rakvic zvítězili 4:2. Dva góly dal za vítěze Marcel čepil. Další branky přidali Koštuřík s Holešinským.

Hosté začali v Rakvicích dobře, už ve 3. minutě poslal Mutěnice do vedení kanonýr Koštuřík, který se trefil po rohovém kopu Válka. "V úvodu zápasu jsme hráli dobře. Udávali jsme tempo hry a zahodili další čtyři vyložené šance v řadě," řekl kouč Mutěnic Petr Zemánek.

Domácí však dokázali v prvním poločase vyrovnat. Do kabin ovšem šli hosté zásluhou mladíka Marcela Čepila s dvoubrankovým náskokem. Mutěnice i po změně stran diktovaly tempo hry a domácí tým do žádných vyložených příležitostí nepouštěly. Naopak hosté přidali čtvrtý gól. Trefil se Holešinský.

Rakvice se ale nevzdaly a po ojedinělé chybě Mutěnic v 79. minutě snížily. Domácím druhá branka pomohla. Nováček první A třídy v závěru ožil a hosty zatlačil. "Poslední minuty už byly hektické. Rakvice hrály vabank, trefily dokonce tyč. Trochu nám na konci zavařili. Nicméně naše výhra je zasloužená," pronesl Zemánek.

Mutěnice tak další překvapení nedopustily a z Rakvic si odvezly tři body. "Rakvice nemají špatný tým. V kádru mají několik zkušených hráčů, kteří prošli vyššími soutěžemi. Žádný zázračný fotbal sice domácí nepředvedli, ale na druhé straně oproti Velkým Pavlovicím alespoň chtěli hrát fotbal," řekl Zemánek. Toho čeká v neděli pikantní souboj s Vacenovicemi. "Už se na další derby těším," usmíval se Zemánek.

Vacenovice - Velké Pavlovice 1:1. Série špatných výkonů olejářů se prodloužila. Po dvou porážkách si Mogul připsal do tabulky alespoň bod. Vacenovice doma remizovaly s Velkými Pavlovicemi 1:1. Skóre průměrného duelu otevřela posila z RSM Hodonín Marek Ondryáš, domácí odpověděli brankou Milana Příkazského.

Vacenovice začaly zápas aktivně a hned od první minuty se usadily na polovině Velkých Pavlovic. Kromě série standardních situací ale hostující branku vážněji neohrozily. Celek z Břeclavska se prosadil hned z první šance, kdy se míč po několika zblokovaných střelách odrazil k volnému Ondryášovi, který prostřelil Hanzalíka. Od té doby se Mogul začal trápit a nedokázal si vypracovat vážnější situaci. Domácí navíc přišli o zraněného Radka Příkazského.

Vacenovice ve druhém poločase přidaly a hned v úvodu se ve velké šanci ocitl Milan Příkazský, ale slabou střelou z jedenácti metrů netrefil bránu. Domácí středopolař si o poznání lépe počínal o pár minut později, když jej nádhernou přihrávkou vyslal za obranu Jakubíček, který nahradil o poločase nevýrazného Kmínka.

Milan Příkazský se tváří v tvář Chromkovi nemýlil a vyrovnal na 1:1. Dalším smolným okamžikem v zápase bylo zranění Sladkého, který si při obraném zákroku poranil sval a musel střídat. O chvíli později netakticky fauloval na polovině hostí Libor Chvátal a po dvou žlutých kartách zamířil pod sprchy.
Velké Pavlovice se ve druhém poločase soustředily především na obranu a rychlé protiútoky, které několikrát olejáři ustáli jen se štěstím. Mogul tak ani ve třetím domácím utkání fanoušky příliš nenadchl.

Lednice - Rohatec 2:1. Rohatec po třech zápasech znovu prohrál. Oslabený Slavoj nedokázal bodovat na půdě Lednice, u nováčka prohrál 1:2. "Domácí byli po celý zápas jasně lepší. Dva góly dali, další čtyři vyložené šance zahodili. My jsme snížili až deset minut pořed koncem," uvedl trenér Rohatce Marek Antoš, který se musel na Břeclavsku obejít bez potrestaných Schenela a Bidmona. Hostům scházel i zraněný Šnálek. Kvůli zdravotním problémům nedohrál ani Netík.

Domácí vstoupili do utkání aktivně. Gólu se Lednice dočkala až cv polovině první půle, kdy se trefil Fóbl. Domácí kanonýr přidal po změně druhý gól, když proměnil penaltu nařízenou za faul Doležala. Hosté se do hyr vrátili až deset minut před koncem.

Jeden z domácích hráčů stáhl v púokutovém území hosutjícího zadáka Konečného a mazák KOnštanda z penalty snížil. Více toho Slavoj nestihl. Výhra Lednice je zcela zasloužená.

I. A třída skupina B
Rakvice - Mutěnice 2:4 (1:3); Juřena, Pátek - Čepil M. 2, Holešínský, Koštuřík
Ratíškovice - Břeclav B 3:2 (1:2); Kopl, Kotásek, Ňorek - Hromek, Kurial
Velká nad Veličkou - Bučovice 0:1 (0:0); Kubík
Tvrdonice - Dražovice 2:1 (0:0); Fabičovič, Kouřílek - Král
Vacenovice - Velké Pavlovice 1:1 (0:1); Příkaský - Ondryáš; ČK: Chvátal (Vacenovice)
Bořetice - Lanžhot 1:1 (0:0); Novotný - Kovář
Lednice - Rohatec 2:1 (1:0); Fóbl 2 - Konštanda

1. Lanžhot 5 3 2 0 12 : 4 11
2. Mutěnice 5 3 1 1 12 : 5 10
3. Břeclav B 5 3 0 2 12 : 10 9
4. Dražovice 5 3 0 2 8 : 9 9
5. Ratíškovice 5 2 2 1 7 : 6 8
6. Bořetice 5 2 1 2 11 : 10 7