Křest nové travnaté plochy nebyl pro domácí šťastný. Tři body totiž putovaly na Horňácko. Rozhodla větší produktivita hostující útočníků. Duel dvou týmu, které dělil na čtvrtém a pátém místě pouze rozdíl skóre, začal poděkováním domácích Václavu Šťastnému.

Ten po šestnácti letech ukončil svou činnost ve funkci hospodáře. Samotné utkání odstartovalo ve velmi útočném duchu. Hned v první minutě skočil míč v pokutovém území na ruku hostujícího zadáka. Ta však nebyla úmyslná a penalta se nepískala. Akce skončila Voříškovou střelou nad bránu. Šance se pak přelévaly se strany na stranu. V síti skončila až ta z 8. minuty, když se hostující útočník Kohůt uvolnil a pohotově zamířil k tyči – 0:1.

Poté se tempo hry trochu zvolnilo. Ale možnosti měly oba týmy. Domácí Gasnárek s Voříškem a veličský Valášek. Ve druhé půli Vacenovičtí přidali, ale finální fáze pohledných akcí byla žalostná. Domácí šance postupně zahazují Nedvěd, Voříšek, Gasnárek, Milan Příkazský a opět Nedvěd. Poté spadlo na domácích hluchých deset minut a Veličané převzali iniciativu. Nejprve upozornil Foltýna z pětadvaceti metrů tvrdou střelou do tyče Valášek, chvíli nato zachraňoval před Kučerou domácí gólman. Poté vyhlavičkoval z prázdné branky lob Valáška Marek Příkazský. Ale v 80. minutě již vacenovický brankář skákavou střelu Macka po mokrém trávníku neudržel a Kučera uklidil míč do sítě – 0:2. V závěru mohl ještě snížit domácí kapitán Milan Příkazský, ale mezi tyče se netrefil. Názory trenérů po utkání: Petr Kopl (Vacenovice): „Soupeř vyhrál zaslouženě, protože byl lepší, rychlejší a v koncovce nebezpečnější.

My jsme si nějaké šance vytvořili, ale bohužel je soupeř bez problémů odvracel. Ve druhé půli jsme hráli již vabank. Fotbal to byl určitě zajímavý.“ Petr Kohůt st. (Velká n/Vel.): „Do Vacenovice jsme se vrátili asi po osmi letech. Čekali jsme, že to bude opět dramatické utkání. Prvních osm minut se střídali šance na obou stranách, byla to anglická Premiér league. Ze čtvrté šance jsme dali gól, což dost poznamenalo utkání. Sice jsme se trochu strachovali o výsledek, ale druhý gól rozhodl utkání.“

Sestavy soupeřů: Mogul Vacenovice: Foltýn – Šťastný, R. Chvátal, Sladký, Mar. Příkazský – Bařák (66. P. Grufík), R. Příkazský, Gasnárek (82. Kotásek), Mil. Příkazský –Voříšek (84. Z. Grufík), Nedvěd. Kordárna Velká nad Veličkou: Sládeček – Machálek, Holubík, Trýska, Štefánek – Macko (90. Picek), Valášek, Miškeřík, Chovanec (88. Zháňal) –Kohůt ml., Kučera. Branky: 8. Kohůt, 80. Kučera. ŽK: Chovanec, Miškeřík (Velká). Rozhodčí: Buček – Volf, Horehleď. Diváci: 280.