Hráči i příznivci Žarošic cítili po utkání velkou křivdu. Domácí naštvala málo vídané situace ze 75. minuty, kdy se hlavnímu rozhodčímu Vomastkovi zdálo, že brankář Holub až příliš dlouho otálí s výkopem. K údivu všech pak nařídil v pokutovém území domácího týmu volný nepřímý kop. „Tohle jsem ještě nikdy neviděl," divil se jeden z domácích příznivců. „Já jo, před třiceti lety," přidal se druhý.

Ránu Jagoše sice žarošická obrana odvrátila na roh, ale po něm už se hosté radovali.

Odražený míč se dostal ke Kohůtovi, který našel před brankou soupeře osamoceného Bančáka, a ten zblízka poslal hlavou balon do sítě. „Po třiceti minutách našeho tlaku, vedoucí brance a dalších třech vyložených šancí dostaneme po sporné standardní situace vyrovnávací gól," kroutil hlavou domácí trenér Tibor Zmrzlík.

Ten zůstal na rozdíl od většiny žarošických příznivců nad věcí a nepřesného sudího nijak nehaněl. „Ani by to nemělo cenu," mávl rukou Zmrzlík, kterého ale zbytečná ztráta dvou bodů neskutečně štvala. „Zklamání je velké. Utkání s Velkou pro nás bylo hodně důležité. Hrálo se o šest bodů. My máme nakonec pouze jeden, což je hodně málo," uvědomoval si Zmrzlík.

V úvodní části toho ale ani Žarošiští směrem dopředu mnoho nepředvedli. „První poločas nebyl oboustranně příliš dobrý. Ve druhé půli jsme se ale zlepšili. Z několika šancí však dali pouze jeden gól. I tak jsme si ale zasloužili vyhrát," řekl Zmrzlík.

Necelá stovka diváků se v nevlídném podzimním počasí zahřívala spíše alkoholem než předváděnou hrou. První půle totiž mnoho pohledných akcí a zajímavých momentů nenabídla.

Za zmínku stojí pouze rána Stanislava Žaroského, kterou pozorný gólman Lipár s obtížemi vyrazil, a šance Petra Kohůta. Toho o jistý gól připravil výborným obranným zákrokem Žaroský.

Fotbalu a hlavně domácím pomohl příchod Tomáše Frýborta. Útočník Žarošic, který nahradil v sestavě mladíka Hrabovského, svým pohybem a aktivitou protivníka hodně pozlobil.

V první šanci vychytal Frýborta výtečný Lipár. Pak připravil Frýborta šanci pro Chromého. Ten mířil z dobré pozice nad. Další nepřesnou ránu vyslal po Frýbortově vtipné patičce Strmiska. Toho o pár minut později vychytal bravurním zákrokem Lipár. Mladý gólman Kordárny zneškodnil u průnik Frýborta.

Žarošice svoji převahu zužitkovaly až v 65. minutě, kdy se po Frýbortově přihrávce prosadil Vágner. „Byl to blbý gól. Nepokryli jsme hráče na zadní tyči," zlobil se hostující trenér Milan Baranovič.

Následně mohl vedení Žarošic pojistit Chromý. Jeho ránu skvělý Lipár vytěsnil na roh.

Veličany probudila až obdržená branka. Nebýt ale sudího Vomastka, zřejmě by vyrovnávací gól v neděli dopoledne nedali.

Celek z Horňácka nakonec mohl i vyhrát, aleránu Koželuhy po Bančákově přihrávce vyrazil dobře postavený Holub.

„Remíza je zasloužená. V první poločase jsme byli Žarošicím více než vyrovnaným soupeřem. Po přestávce nás soupeř zlobil hlavně po akcích z levé strany. Domácí měli několik nebezpečných centrů i šancí, ale stejně jako my dali pouze jednu branku," uvedl Baranovič.

Slovenský kouč byl moc rád, že Velká zastavila nepříjemnou sérii porážek a po pěti kolech konečně bodovala. „Remíza má pro nás hodnotu. Stejně jako v minulé sezoně se totiž začaly kupit zranění. Mimo hru máme důležité hráče Horáka, Spaziera a Jandu. Dva kluci navíc hráli nedoléčení. Doufám, že bídné období skončilo a že konečně začneme hrát trochu fotbal," dodal Baranovič.

Oba týmy zůstaly po výsledku 1:1 na svých místech. Žarošice jsou s pěti body předposlední, Velká je desátá.