„Je to celé paradoxní,“ nechápe univerzál Ondřej Sukup. „Vedení klubu chtělo soutěž za každou cenu vyhrát. Nevíme proč. Asi to chtěl majitel zkompletovat, protože Šardice vyhrály krajský přebor a dvakrát divizi. Jinak nevím,“ pokračuje. „Vždyť zázemí je skvělé. Kabiny jsou nově opravené, v areálu je nová hospoda. Ale asi už dělaná pro ty kluky, kteří tady budou hrát za pivo,“ povzdechl si.

Sukup patří narozdíl od některých spoluhráčů mezi kmenové hráče Šardic. Na Hodonínsko přišel na přestup ze Slovácka. „Když jsme sem přicházeli, tak jsem věřili, že bude v Šardicích hrát třetí liga. Mohli jsme hrát někde jinde,“ míní Sukup. „V klubu jsem byl dva roky. Dvakrát jsme vyhrál s týmem divizi a dvakrát jsme byli po konci sezony zklamaní,“ zlobí se.

Talentovaný fotbalista se však o svoji budoucnost bát nemusí. V zimě mělo o Sukupa zájem Znomo, na rychlonohého univerzála se vyptávali i činovníci z dalších klubů. „Doufám, že zájem o mě trvá. S nikým jsem ale nejednal. Počkám, až situace kolem Šardic utichne,“ řekl Sukup.

Někteří spoluhráči by mohli mít ovšem v hledání dalšího působiště problémy. „Někteří hráči jsou v Šardicích na hostování. Těm to může být docela jedno. Pro nás to bude větší problém. Jsme hráči Šardic a vedení klubu nám může dělat problémy. Protože ne všichni hráči půjdou hrát do vyšších soutěží. A zadarmo nás nikdo nikam nepustí,“ míní Sukup.

Ten bude na angažmá v Šardicích vzpomínat pouze v dobrém. „Určitě ano. Parta byla v Šardicích vždycky super. S kluky jsem pořád v kontaktu. Určitě ještě uděláme nějakou společnou akci,“ sdělil Sukup.

Tomu, že se jednou do Šardic vrátí, moc velkou šanci nedává. „Bylo by to pěkné. Prostředí je tam skvělé, moc lidí na fotbal do Šardic sice nechodilo, ale ti co přišli, byli věrní. Ale návratu moc nevěřím. Protože do fotbalu už v Šardicích nikdo tolik peněz jako pan Holešinský dávat nebude,“ uzavřel Sukup.