S brněnským celkem slavil před dvěma a půl lety senzační postup přes pražskou Slavii do osmifinále českého poháru. Pod Búdy přichází šestadvacetiletý obránce Pavel Outrata v jiné roli i s mnohem skromnějšími cíli.

Bývalý zadák Bystrce by se v Mutěnicích rád prosadil do základní sestavy a vinařům pomohl dobrými výkony ke klidnému jaru. „Zatím se mi tady moc líbí,“ říká sympatický obránce, který má společně se svými novými spoluhráči za sebou část neoblíbené zimní přípravy.

„Zatím byla příprava spíše jenom o běhání, což není pro žádného fotbalistu nic příjemného. Myslím, že jsme dobře potrénovali. Je nás tady hodně nových hráčů, takže se zatím pouze sehráváme. Souhra v obranné činnosti je totiž velmi důležitá,“ uvedl Outrata.

Brněnský odchovanec nastupuje v přípravných zápasech na pozici stopera. Proti Šardicím si vyzkoušel i post pravého obránce. „Hlavně budu rád, když se zabydlím v základní sestavě. Kam mě trenér postaví, tam budu hrát. Vždy se snažím odvést maximum,“ řekl Outrata, který by měl na jaře nastupovat ve stoperské dvojici vedle Brazilce Thomase. „Jisté to není. Myslím, že ještě nějací kluci přijdou,“ míní zkušený obránce.

Kromě Outraty přišla v zimě Pod Búdy spousta nových hráčů. Kreativní zadák poznal v kabině vinařů pouze kapitána Koštuříka, kouče Vlčka a hráče z Brna. „S Ivanem Lackem, Hanákem a Čejkou se znám z minulosti. V kabině je ale dobrá atmosféra,“ informuje.

S ostatními kolegy se seznamuje za pochodu. „V posledních zápasech se sestava již ustálila. Byli jsme na soustředění, kde jsme se dostatečně poznali. Do začátku soutěže půjde výkonnost ještě nahoru,“ řekl Outryš, který strávil v Bystrci dva roky.

Po podzimní části se však rozhodl i kvůli finančním problémům Dosty změnit dres. „Bylo to na moje přání. Hledal jsem si jiné angažmá. Za dva měsíce čekám rodinu a v Bystrci byly s penězi problémy. Tak jsem se domluvil s panem Jagošem na angažmá v Mutěnicích,“ pravil Outrata.

„Ale v Bystrci mám pořád spoustu kamarádů a přeji jí jen to nejlepší,“ dodává jedním dechem.

Na jarní setkání se svými bývalými spoluhráči se těší. „Věřím, že tři body zůstanou doma,“ burcuje.

Zápas Mutěnice – Bystrc bude důležitý i z hlediska boje o záchranu. Vinaři jsou po podzimu s devatenácti body devátí, Dosta má na třinácté příčce o dva body méně. „Věřím, že tady vytvoříme dostatečně silný mančat na to, abychom třetí ligu bez problémů uhráli,“ pronesl Outrata.

„Uvidíme, jak dopadne situace kolem Fulneku. Doma musíme vyhrávat, z venku snad nějaký bodík přivezeme. Úvodních pět jarních kol rozhodne. O záchranu snad hrát nebudeme. Věřím ve střed tabulky,“ říká líšeňský hrdina, který zatím do kabiny Mutěnic žádné zápisné nepřinesl.

„Koštuřík už mi něco hlásil, ale zatím jsme žádnou akci, kde bych měl něco přinést, neměli. Ale počítám s ním. Jakmile mně kapitán řekne, hned to udělám,“ směje se. „Nachystám nějaké pohoštění. Zatím nevím, co to bude,“ přiznává.

Na Slovácku se brněnskému rodákovi líbí. Domů si už z Mutěnic odvezl na ochutnání pár lahvinek vína. „Dostal jsem je od Dalibora Koštuříka. Zatím si všichni vínečko chválili, takže určitě bylo dobré,“ dodává Outrata.

Jméno: Pavel Outrata
Datum narození: 22. 1. 1984
Místo narození: Brno
Výška: 183 cm
Váha: 83 kg
Přezdívka: Outryš
Předchozí kluby: 1. FC Brno, Znojmo, Hrušovany n. J., SC Enzersfeld, SK Líšeň, Dosta Bystrc