U týmu zůstal i přes sestup z krajského přeboru bývalý forvard ostravského Baníku Zdeněk Lorenc. „Dá se říct, že trénovat ve Veselí je pro mne srdeční záležitost,“ pokynul souhlasně současný kouč veselského FC.

Největší posilou jeho celku pro přístí ročník by měl být ofenzívní středopolař Ondřej Šebesta. Ten se vrací do Veselí po půl roce na přestup z Radějova. Naopak kapitánovi Lagovi skončilo veselské hostování. „Určitě je pro naši defenzívu velkou ztrátou odchod tak kvalitního hráče,“ uznal Lorenc.

Veselská kopaná se dostala po dlouhých letech až do I.A třídy. Kde hledat příčiny tohoto pádu? „To je otázka minimálně posledních deseti let. Odchovanci se postupně rozpůjčovali do okolních vesnic a kluci z dorostu se v divizi na hřiště nedostali,“ postěžoval si Zdeněk Lorenc.

V přípravě se Veselané potýkali s nevyrovnanými výsledky. „S přípravou jsem spokojený tak napůl. Především jsme měli hodně zraněných,“ vysvětluje veselský kouč.

A jaké jsou cíle Veselí před novou sezonou? „Především chceme konsolidovat hráčský kádr. Postup pro nás není priorita, ale nebránili bychom se mu,“ konstatuje Lorenc.