„Pro mě je to velké zklamání, protože jsem přesvědčený o tom, že jsme měli uhrát tři body. Dělali jsme katastrofální chyby. Ty nás odsoudily pouze k remíze,“ hodnotí kouč Veselských Zdeněk Lorenc. Zkušený trenér hledal po utkání slova jen těžce. Rozčarování nad výkonem svých svěřenců z něj čpělo z každého pohledu. „Chyba byla v tom, že jsme nepodrželi balón na polovině soupeře. Nedokázali jsme si téměř přihrát. Hráli jsme nějakým zajímavým stylem – bouchání dopředu. Naprosto nesmyslně jsme odkopávali. Nedovedu si to vysvětlit,“ kroutil hlavou.

Domácí se na jaře trápí. Spadli až do spodních pater tabulky a potřebují každý bod. O to víc je mrzí prohra s Miroslaví, která má stejný problém. Také pro ni je remíza ztrátou. Před zápasem totiž hráči vyhlásili útok na plný bodový zisk. „Bohužel domácí vystřelili jedenkrát na bránu a dali gól. Šance, které jsme si vytvořili, jsme zahodili. Dokud rozhodčí nepískl, věřili jsme, že se nám podaří dát gól. Zápas s Veselím byl dvojnásob důležitý, protože se hrálo o šest bodů,“ sdělil po duelu hostující lodivod Radek Petrik. Ten chválil domácího brankáře, který zneškodnil několik šancí hostujících útočníků. Na poslední střelu už ale nedosáhl.

Po záverečném hvizdu zavládla v kabině Veselí ponurá atmosféra. Ovšem jen do okamžiku, než vešel trenér Lorenc. „Řval jsem. To nejde přejít nějakým tichým hodnocením,“ uzavřel rezolutně.

FC Veselí n. M. – Miroslav 1:1 (1:0), 20. Polák – Mašek.

Veselí nad Moravou: Jankovič – Hájek (76. Vaďura), Šmajstr, Laga, Grabec – Grossmann (59. Štěpánek), Prajza, Gloza, Smištík – Kehm (86. Kehm), Polák.