Vracov – Bučovice 3:1 (0:0), 59. a 70.Zýbal, 86.Vybíral z penalty – 90.Tichý. 250 diváků.

Fotbalisté Vracova si po výprasku v Mikulově spravili chuť a po dobrém výkonu porazili Bučovice 3:1. V prvním poločase měli domácí hráči neplodnou převahu , gólmana hostí ohrozil pouze dvěma střelami z dálky stoper Lejsal.

Hosté Myšáka v domácí bráně neohrozili vůbec. V úvodu druhého poločasu zabránil hostům ve vstřelení branky skluzem Vybíral. Potom přišly chvíle domácích hráčů. Po hodině hry zahrál Kudlík z levé strany trestný kop a Zýbal dorazil míč do brány z malého vápna. V 63. minutě bombu Vybírala z dvaceti metrů hostující gólman Hanák bravurně vyrazil. O minutu později trestný kop Kudlíka z levé strany Hanák opět vyrazil. V 74.minutě po přihrávce Eliáše nestačil opět Kudlík důrazně zakončit. Ještě v téže minutě vyhrál Zýbal po centru Lejsala souboj s vybíhajícím brankářem hostí a do prázdné brány zvýšil na 2:0. V závěru zápasu několikrát zaměstnal obranu hostů střídající Loprais. Po jednom z jeho úniků se kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Vybíral. Hosté, kteří se snažili o rychlé protiútoky, se dočkali až v závěrečné minutě. Z trestného kopu se trefil přesně k pravé tyči Tichý.

Kostice – Bzenec 3:2 (0:2), Šalša 2, Michalovič – Kasala, Ingr; ČK: Pyclík, Žigo (oba Bzenec).

Obrovské zklamání zažil hostující lodivod Libor Škodík na půdě Kostic. Nikoliv však kvůli špatnému výkonu svého týmu, ale hlavně díky katastrofálnímu výkonu sudího Paláta, který neuvěřitelným způsobem Bzenec poškodil. „Po dlouhé době jsem zažil, jak fotbal dokáže být hnusný, protože režii zápasu jednoznačně vzali do rukou rozhodčí. Ukázali nám, jak se asi hraje v 1.A třídě. Zaráží mě, že se tak děje již ve třetím kole. Zažil jsem ve fotbale hodně, ale tady to se jen tak nevidí,“ nebral si servítky Škodík. Hosté přitom v Kosticích po brankách Kasaly a Ingra vedli již 2:0. „Domácí jsme jednoznačně přehrávali a byla pouze otázka, kolik branek domácím přidáme,“ sdělil Škodík. Po změně stran se však začali dít na trávníku neuvěřitelné věci. Palát vyloučil hostujícího gólmana Žiga i zadáka Pyclíka. „Vyloženě jim daroval vítězství,“ dodal právem rozčarovaný Škodík.

Šlapanice – Vacenovice 2:1 (1:1), Pavelka, Kaláb – Nedvěd.

Vacenovice se dočkaly první letošní branky, na výhru však olejáři stále čekají. Ve Šlapanicích byl k vidění vyrovnaný zápas průměrné úrovně. Domácí poslal do vedení ve 27. minutě. Penaltu nařízenou ze zbytečný faul Zdeňka Grufíka proměnil Pavelka. Mogul stačil do poločasu vyrovnat. Po pěkné akci se prosadil Nedvěd. Ve druhé půli měly Vacenovice převahu, vytvořily si i několik slibných příležitostí. Střelecké trápení však pokračovalo dál. Domácí o své výhře rozhodli v 83. minutě. Po rohovém kopu se trefil Kaláb. V závěru mohl vyrovnat Gasnárek, který obešel i brankáře ale z úhlu zamířil pouze do boční sítě. Hlavičce Jiřího Grufíka chyběla přesnost.

Rohatec – Tvrdonice 3:4 (1:2), Mikéska, Páleník, Rezek – Fabičovič 2, Prajka, vlastní.

Na výhru stále čeká i Rohatec. Úvod hodového zápasu patřil hostům. Domácí držel nad vodou veterán Nezval, který během ´deseti minut zneškodnil hostům tři vyložené šance. Gólově uhodilo až po chybě pravé strany Slavoje. Domácí zahrozili Rosypálkem, který nastřelil tyč. Následně vyrovnal Mikéska.V závěru první půle strhl vedení na stranu hostí Prajka, který využil zaváhání domácí obrany.Ani vstup do druhé půle Slavoji nevyšel. Fabičovič krátce po změně stran zvýšil na 1:3. Na druhé straně dorážel střelu Rosypálka Páleník. Rohatec sahal po remíze, ovšem asistent rozhodčího byl proti, když odmával ofsajd. Z brejku Tvrdonice zápas rozhodly. Poslední slovo měli domácí, kteří Rezkem zkorigovali na konečných 3:4. V poslední minutě střílel osamocený Rosypálek do brankáře. Výhra hostí byla zasloužené, ale Rohatec byl k bodu hodně blízko.

Ivanovice na Hané – Veselí nad Moravou 1:3. Olejníček – Hrbek 2,Tomeček.

Pomýšleli na první tříbodový zisk v nové sezoně, do poloviny šlo vše podle plánu, ovšem po závěrečném hvizdu v jejich řadách zavládlo zklamání.

Pocity spokojenosti i zmaru zažili fanoušci ivanovických fotbalistů při víkendovém utkání jejich oblíbenců proti Veselí nad Moravou, tedy tým, který s nulou na bodovém kontě uzavíral průběžnou tabulku.

Domácí Slovan měl za sebou dvě remízy a věřil, že do třetice už oslaví vítězství. Zůstalo ovšem jen u přání, ačkoli to tak zpočátku nevypadalo.

První poločas střetnutí se odehrával pro domácí podle příznivého scénáře.

Domácí se po úvodním oťukávání dostávali stále blíže k bráně soupeře, zatímco hosté se zmohli jen k několika střelám ze střední vzdálenosti. „Byli jsme zakřiknutí, uznávám, že domácí měli převahu. Zaslouženě jsme prohrávali, mimochodem po naší chybě při rozehrání standardní situace,“ přiznal trenér Veselí Vratislav Chaloupka.

Naopak domácí se po úvodním oťukávání dostávali stále blíže k bráně soupeře. A dostali se i do vedení, když po více jak půlhodině hry dorážel po brejku třech hráčů Olejníček do odkryté brány. Do kabin tak odcházel Slovan s jednogólovým náskokem.

Druhá půle se ovšem průběhem lišila od té první lišila jako noc a den.

Hosté byli odvážnější, přímočařejší při dobývání ivanovické svatyně a domácí jim dali ve své defenzivní činnosti více prostoru k jejich výpadům.

Domácí mohl brzy po rozehrání druhého dějství uklidnit Deutsch, ale v jasné gólovce minul a trest přišel brzy. Nedáš, dostaneš opět zafungovalo. O dvě minuty potrestal faul na svou osobu precizním trestným kopem hostující kapitán Hrbek. „Chtěli jsme hrát zezadu, nedostaneme branku a nebudeme chodit dopředu ve více lidech. Ale soupeře dostalo vyrovnání psychicky nahoru a my jim ve snaze strhnout skóre na naši stranu dělali chyby v obraně,“ popsal kouč domácích Josef Svoboda.

Veselí nad Moravou nabídnuté situace dokonale využilo.

Misky vah naklonilo na svoji stranu rychlou akcí s tečovaným zakončením Tomečka. Od té doby už byli hosté lepším mužstvem a třetí poslední hřebíček do ivanovické fotbalové rakve zasadili pár minut před koncem, kdy opět tečovaná rána Hrbka nabrala výšku a zapadla za zkoprněného gólmana Jozka.

„Chtěli jsme si odvézt nějaký bod a máme tři. Nabádal jsem hráče k aktivitě a oni k tomu přistoupili perfektně. Takže velká spokojenost,“ ozývalo se těsně po výhře Veselí v poměru 3:1 z úst hostujícího lodivoda.

Jeho protějšek byl samozřejmě v jiném rozpoložení. „Hráči měli v hlavě, že je potřeba vyhrát, ale neplnili taktické pokyny. Málo jsme hráli po stranách, vše jsme tlačili středem. Chyběl moment překvapení, kreativita. Jsem zklamaný, z výsledku i výkonu některých hráčů,“ pověděl Svoboda.

Ivanovičtí si tak ještě minimálně týden budou muset počkat na první podzimní vítězství, hosté se odlepili ode dna tabulky.