„Bylo to pěkné představení," usmíval se po dalším jednoznačném střetnutí domácí kouč Robert Zeman, který měl proti Velkým Pavlovicím k dispozici téměř kompletní tým.

Veselí poprvé udeřilo v 8. minutě, kdy se prosadil Bohumil Vardan. Domácí byli herně i nadále lepší, v zakončení však nebyli přesní. V hostující brance se navíc činil výborný gólman Chromek, který zneškodnil několik střel a šancí soupeře. Celek z Břeclavska tolik nebezpečný nebyl, přesto po půlhodině hry srovnal na 1:1. Ve 31. minutě se trefil Šabata. „Byla to první střela na naši branku," poznamenal Zeman.

Domácí ale dlouho nesmutnili. Vedení na veselskou stranu vrátil ještě před poločasem Lukáš Kučera. Zatímco v úvodní části hosté drželi s protivníkem krok, druhá půle byla jednoznačně v režii Polláka a spol.

Domácí svoji převahu korunovali třemi brankami v rozmezí deseti minut. Na 3:1 zvyšoval Kučera, čtvrtý gól přidal Pollák a výhru Veselí pečetil dorostenec Janík. Slavoj se na odpor nezmohl. „Druhý poločas jsme odehráli skvěle. Dali jsme hezké branky a zaslouženě vysoko zvítězili. Soupeře jsme navíc k ničemu nepustili," řekl Zeman.

Ten za rozhodnutého stavu prostřídal polovinu mančaftu a do hry postupně poslal pět hráčů z lavičky. Závěr se dohrál pouze z povinnosti. Domácí měli i další šance, góly už ale nepřidali. „Klidně jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale výsledek beru. Nečekal jsem totiž, že bychom mohli takto vyhrát. Vždyť Velké Pavlovice na jaře neprohrály," upozornil na jarní bilance sobotního soupeře veselský kouč.

Výkon domácího týmu potleskem ocenila i stovka věrných fanoušků. „Škoda, že jich nechodí víc. Ve Veselí jsou návštěvy špatné," posteskl si Zeman.

Stínem víkendového utkání bylo zranění mladého záložníka Davida Jocha, který si natáhl úpon a musel v 53. minutě střídat. „To je jediné negativum zápasu," dodal Zeman.

Fotbalisté Kyjova vyšli po třech zápasech, ve kterých získali slušných pět bodů, naprázdno. Svěřenci trenéra Jaroslava Kalince nestačili v 19. kole na vedoucí Bučovice, na jejichž hřišti vysoko prohráli 0:4. O branky vítězů se rovnoměrně podělili Martin Bil s Dušanem Svobodou.

Hosté odjížděli z Bučovic zklamaní. Tak vysokou porážku si v žádném případě nezasloužili. „Výsledek neodpovídá dění na trávníku a předvedené hře. Pro naše mužstvo je až příliš krutý. Domácí sice byli po celé utkání lepší, ale zápas rozhodli až v závěrečných dvaceti minutách," uvedl známý fotbalový funkcionář a dlouholetý kyjovský jednatel Rostislav Řihák.

Kyjov nastoupil do nedělního utkání v sestavě, která urvala tři body proti Rohatci. Na Bučovice to ale nestačilo. Domácí tým poslal do vedení v 9. minutě útočník Martin Bil. Hosté kromě obdržené branky jinak dobře bránili a hrozili po rychlých protiútocích. Ve finální fázi však kyjovským fotbalistům scházeli klid a přesnost. I po změně stran se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal. Klíčové chvíle přišly až v závěrečné dvaceminutovce. Zatímco Kyjov marně usiloval o vyrovnání, naproti tomu Bučovice tvrdě trestaly chyby protivníka. Druhý gól přidal Dušan Svoboda, na 3:0 zvyšoval Bil. Výhru favorita pečetil Svoboda, který završil parádní pasáž domácích. Hosté byli rádi za konec.