Veselští fotbalisté se díky druhé výhře v řadě vrátili před Ratíškovice na druhé místo tabulky. Domácí kouč Hrotek ale radostí příliš neskákal. „Sice jsme vyhráli, ale ze zápasu beru akorát tři body. Jinak jsem z utkání rozpolcený Nejsem spokojený s tím, co jsme předvedli v závěru," prohlásil bývalý ligový stoper, který od první minuty poslal do utkání dorostence Vaďuru, Šebestu a Šilhavého. „Chtěli jsme hrát jako v Krumvíři a soupeře vysoko napadat," prozradil Hrotek.

Hosté přijeli do Veselí s defenzivnější taktikou a bez několika důležitých hráčů. „Sestavu jsme složitě dávali dohromady," přiznal kouč Slavoje Marek Antoš.

Ten v derby postrádal Dohnálka, Ruzskowskeho, Ščevíka a Salajku. Mazáci Vašek s Homolou odehráli duel pod prášky. Prostor tak dostali mladíci Konečný s Michalicou, kteří kouče rozhodně nezklamali.

Sobotní duel začal svižně. Veselí hned ve 4. minutě zahrávali po nedovoleném zákroku Vaška na Polláka pokutový kop, ale Vardan proti brankáři Domanskému neuspěl.

Domácí byli i nadále aktivnější. Joch s Pollákem ovšem mířili ve vyložených pozicích nepřesně. Jednou Slavoji pomohlo i břevno.

Rohatečtí s přibývajícími minutami srovnali hru a začali se také tlačit do zakončení. Na gólmana Motyčku uháněl Šimánek, který ale svůj samostatný únik nezakončil brankou. Pak proti domácí obraně postupovali Šimánek s Tomšejem, ale oba borci svoji akci špatně vyřešili.

Čekání na gól utnul až ve 34. minutě Adam Pollák. Veselský kanonýr překonal ofsajdovou past a poslal druhý tým tabulky do vedení. Těsně před odchodem do šatny se zkušený forvard trefil znovu a Veselí po pětačtyřiceti minutách vedlo o dvě branky. „Poločasový výsledek byl ošidný," věděl Hrotek. Rohatec vrátil do hry o body mladík Konečný, který pohotově uklidil do sítě Motyčkou vyražený balon.

Domácí ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Veselané za stavu 2:1 třikrát udeřili v rozmezí osmi minut. Nejprve se prosadil Aleš Radmil, pak završil Pollák hattrick a v 58. minutě zvyšoval středopolař Radmil už na 5:1. V té chvíli se zdálo být po zápase. Opak byl ale pravdou.

Po hodině hry duel nepatrně zdramatizoval střídající Netík, který se pak trefil ještě jednou a Rohatečtí ožili. Pořádnou zápletku dal utkání další Antošův žolík, Jakub Kolařík, který v 88. minutě výrazně přiživil šanci Slavoje na bod. Hosté byli v hektickém závěru blízko remíze, ale Netík po posledním rohovém kopu těsně minul horní tyč. Domácí si pořádně oddechli. „Za stavu 5:1 jsme měli zápas dohrát úplně jinak," ví Hrotek. „Určitě z toho neměly být takové nervy. Příště si to musíme pohlídat lépe," přidal známý trenér.

Veselané mohli mít klid daleko dříve, ale Vardan z trestného kopu orazítkoval břevno a další šance Polláka zmařil Domanský. „Kluky jsem po porážce nijak nehaněl. Naopak si myslím, že jsme ve Veselí odehráli slušný zápas. Domácím jsme byli důstojným soupeřem. Bod 
v závěru visel ve vzduchu," dodal Antoš.