Jistoty krajského přeboru: první Šardice, druhý Kyjov. Otazník: kdo doplní sestupující Mokrou?

Úterní dohrávka: Šardice – FC Veselí 8:1 (2:0), 8. a 70. Švrček, 45. Hofr, 58. Zapletal (p), 84. Heča, 87. König, 89. Dobeš – 56. Smištík, diváci: 250. Vice: hodoninsky.de­nik.cz/fotbal_re­gion/jisty-vykon-sardic-veseli-odjelo-domu-s-debaklemaa.html a hodoninsky.de­nik.cz/fotbal_re­gion/laga_fot­bal_rozhovor_20080604­.html.

Ráječko – Kyjov 1:3 (1:2), Štrajt – Lipčík 2, Klimek, ČK: Maška ®. Domácí se ujali vedení již v 6. minutě. Kyjov to však nedeprimovalo a po trestném kopu T. Macka dorazil Lipčík do sítě na 1:1. Ve 33. minutě po přihrávce od Veleckého skóroval Klimek na 1:2. Závěr poločasu patřil hostům. Kyjov měl možnost zvýšit vedení po zahájení druhého poločasu. Po sólu Klimka, který obešel vše včetně brankáře, míč putoval jen do boční sítě. Domácí značně přitvrdili, hlavně vynikal hráč Sehnal a provokatér v brance – Rettegy. Přibylo také žlutých karet na straně domácích. V 65. minutě musel opustit kapitán Ráječka Maška. Kyjov nevyužil další vyložené příležitosti – v 83. Lipčík a v 84. minutě Velecký byli sami brankářem. O zvýšení na 3:1 rozhodla poslední minuta, kdy Šťastného střelu dorazil do sítě Lipčík. Před velmi slabou návštěvou a za povzbuzování kyjovského fanklubu bez ohledu na poslední zápas obsazuje Kyjov druhé místo v soutěži. Řídil s přehledem Kolář z Vyškova. V neděli dopoledne hrají Kyjované doma s Podlužím (Hrušky). (rr)

Velká n/Vel. – Kuřim 1:3 (1:3), Kohůt – Klopar, Plšek, Vermouzek, diváci: 213. O všem podstatném se rozhodovalo na Horňácku v první půli. Kohůtova osmadvacátá branka v sezoně tentokrát na body nestačila. V neděli budou Veličané bojovat v Miroslavi o celkovou třetí příčku.

Rosice – Šardice 1:4 (1:1), Chlup – Dorotík, Heča, Zapletal (p), Švrček. Šardice: Štěpán – Štěpanovský, Kopčil, Šimeček, Janík – Dorotík (63. Heča), König, Zapletal, Vavruš – Hofr (60. Dobeš), Švrček.

Ve 24. minutě otevřel skóre Dorotík. Za tři minuty vyrovnal hlavou domácí Chlup. O vítězství Šardic rozhodli po přestávce postupně Heča, Zapletal a Švrček. V sobotu přivítají Šardičtí Bohunice a po zápase se uskuteční oficiální oslavy postupu do divize. První divizní posilou by měl být podle našich informací uherskohradišťský stoper s ligovým startem Petr Spazier.

FC Veselí – Ratíškovice 4:1 (0:0), Kalfař 2, Smištík, Pollak – Herůfek, diváci: 210.

Veselí: Maťašovský – Hájek, Laga, Huspenina, Smištík, Prajza (78. Grabec) – Grossman, Schmeister, Kalfař (72. Kehm) – Tomeček (64. Řičica), Pollák.

Ratíškovice: Pelíšek – Machala, Dobeš, Koplík, Machala, Kopl, Šebek, Herůfek, Kotásek T., Blaha, Kotásek P., Homola (53. Dohnálek).

Do vedení mohli domácí již ve 24. minutě, ale Grossmanova branka nebyla pro ofsajd uznána. Skóre otevřel až ve 49. minutě Herůfek – 0:1. Po hodině hry bylo vyrovnáno. Pollákovu střelu vyrazil Pelíšek pouze ke Kalfařovi – 1:1. O dvě minuty později už Veselané vedli, prosadil se opět Kalfař. Po Pollákově přihrávce zvýšil v 82. minutě na 3:1 Smištík. V nastaveném čase uzavřel na 4:1 Pollák.

Toto vítězství udrželo Veselany v naději. Setrvání v soutěži však již není jen v jejich rukou. Jasnou premisou pro záchranu zůstává bodový zisk v Kuřimi, ale ani výhra Veselí nezaručí záchranu. Rozhodne také to, jestli budou z divize D sestupovat dva jihomoravské celky, nebo jeden. Realističtější varianta je ta horší. Pokud nastane, tak musí Veselané doufat, že zvítězí v Kuřimi a současně Miroslav doma neporazí Veličany a Mikulov prohraje v Moravském Krumlově. V ideální konstelaci (sestup jednoho jihomoravského celku z divize a prohra Miroslavi s Velkou) stačí Veselí i remíza v Kuřimi.