Vinaři nevstoupili do šlágru kola pravou nohou a již ve 2. minutě prohrávali, když se po jednoduché akci prosadil Pospíšil. „Myslím si, že jsme byli na soupeře dobře připraveni. Bohužel jsme inkasovali hned na začátku utkání,“ věděl mutěnický trenér Vladimír Hruška.

Jeho svěřenci se snažili o vyrovnání zejména ze standardních situací. Dvě pěkné možnosti měl stoper Jašíček. Do šatny však odcházeli s vedením Hanáci. „Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že budeme hrát víc po křídlech,“ nastínil strategii na obrat Hruška.

V 58. minutě se Mutěničtí dočkali vyrovnání. Po centru z levé strany se prosadil Bílek. Drtivý tlak domácích vygradoval dvanáct minut před koncem. „Milan Válek ze strany nacentroval a Rudolf Obal míč hlavou umístil. Pochopitelně jsem rád, že jsme vyhráli. Kluci si to zasloužili,“ uvedl spokojený mutěnický lodivod.

Mutěnice výhrou 2:1 sestřelily juniorku Olomouce z vedoucí příčky MSFL, kde ji nadradilo Znojmo. Vinaři jsou třetí.

Ten už nyní myslí na dalšího soupeře – na jaře se zlepšující Karvinou. „Bude to těžký zápas. Karviná je na domácí půdě silná. Budeme se snažit, abychom si odvezli nějaké body. Karviná je zláště doma silná. Respektujeme sílu soupeře, ale rozhodně se jej nebojíme,“ dodal Vladimír Hruška.

Mutěnice – S. Olomouc B 2:1 (0:1)

Branky: 58. Bílek, 78. Obal – 2. Pospíšel. Diváci: 380.

Mutěnice: Vaňák – Kováč, Jašíček, Zemánek, Ševčík – Válek, Ditrich, Bílek (90. Brychta), Helísek – Obal (81. Kaciáň), Drábek (69. Kowalík).

Olomouc B: Bárta – Nuc, Komárek, Ulma, Jurkič – Michalčák (78. Förster), Volf, Nepožitek, Javůrek – Klesnil, Pospíšil (84. Škoda). (pt)