„Přijde až deset nových hráčů,“ prozradil prezident klubu Miroslav Jagoš.

Při pohledu na tabulku je důvod zřejmý: devátá příčka, třicet inkasovaných branek a devatenáct bodů. Verdikt nespokojeného vedení je proto jednoznačný: radikální řez kádrem. Stejné kroky přitom činí prakticky každý půlrok.

„Upřímně bych chtěl, aby hráči u nás zůstávali. Bohužel s nimi nemůžu najít společnou řeč,“ krčil rameny Jagoš, který chtěl klub vidět nejlépe s dalšími šesti body. „Kdyby se to podařilo, byli bychom spokojení. I o tři bodíky víc by stačily.“

Mutěnický trenér Peter Vlček má na podzimní vystoupení v MSFL podobný pohled. Přesto se na první polovinu sezony dívá shovívavěji.

„Na to, jakým způsobem jsme sezonu začínali a končili, to nebylo zas až tak špatné. Trápila nás velká marodka,“ uvedl slovenský kouč ve službách Vinařů. I on ale souhlasí s přestavbou. Už několikrát zklamaně oznámil, že někteří fotbalisté neodváděli výkony, na které měli.

„V zimě budeme mít delší čas na to, abychom si mohli vybrat hráče, kteří jsou na svých postech dobří,“ oznámil. „I na sehrání budeme mít více času, než jsme měli v létě. Tým určitě musíme posílit.“

Konkrétní jména zatím nejsou. Hlavní představitelé klubu si o nich teprve pohovoří. Cíl je jasný: postup do horních pater tabulky. Podle toho by měl také výběr vypadat.

„Doufám, že jaro pro nás bude příznivější. Teď tu byli hráči, kteří mají ligové zkušenosti, ale neuměli je prodat,“ láteřil Jagoš.

I přes mnohdy oprávněnou kritiku se v dresu Mutěnic představilo několik hráčů ve světlejších odstínech. Například mladý útočník Bronislav Otruba nebo jeho zkušenější parťák Dalibor Koštuřík patřily k jednoznačným oporám. Své si odehrála i defenzivní stálice Michal Jašíček.

Mutěnice se představily rovněž v Ondrášovka cupu. V minulých letech se díky poháru představila Pod Búdama mužstva jako České Budějovice nebo Baník Ostrava.

Podobné taháky jsou už pro jaro pasé. Tým okolo trenéra Vlčka vypadl začátkem září po souboji s druholigovou Opavou.

„S pohárem jsme ale naopak spokojení. Popravdě řeknu, že jsme nepotřebovali, aby přijel další Baník Ostrava,“ uzavřel Jagoš, jenž společně s dalšími členy vedení míří za další přestavbou kádru.

Mutěnický středopolař Michal Macek k podzimu říká:

Myslím, že na to jak se tým scházel, to není špatné

V kádru Mutěnic se Michal Macek představil už podruhé. Kreativní záložník zažil Pod Búdama loňské jaro, kdy se tým zachránil v lize na poslední chvíli a pod křídla trenéra Vlčka se vrátil i pro podzimní část.

„Tým z jara byl silnější. Kluci měli více odehráno. Kdyby zůstal po hromadě, možná by bojoval o špičku třetí ligy,“ říká Macek, jenž nejspíš na mutěnický pažit vyběhne také v druhé polovině sezony.


Devatenáct bodů, deváté místo. Jak se na postavení v tabulce dívá kabina?

My jako mančaft jsme celkem spokojení. Máme devatenáct bodů. Na to jak se tým scházel, si myslím, že to není špatné.

Kde byste viděl světlé a naopak tmavé okamžiky mutěnického podzimu?
To je jednoduché. Ty světlé jsou naše výhry. A ty špatné zase duely, které jsme prohráli po vlastních chybách. Nevím jak to bude dál, ale nejspíš dojde ke změnám.

Ke změnám má skutečně dojít. A k velkým. Vy konkrétně zůstáváte?
Osobně vím, že pokud nepodepíšu v zahraničí, jsme s panem Jagošem domluvení, že zůstanu.

Představitelům klubu se zdá, že bodů mohlo být klidně víc. Tím pádem i lepší umístění.
Majitelé chtějí vždycky víc. Musíme se ale koukat otevřenýma očima. Samozřejmě byly zápasy, kde jsme mohli hrát lépe. Třeba ve Znojmě, kde jsme dostali 0:5. Bodový zisk je ale na tým, který jsme měli, odpovídající.