Zvěsti o finančních problémech Fulneku se potvrdily. Poslední tým třetí ligy nedohraje letošní ročník. Fulnek ze soutěže odstoupil a je zároveň prvním sestupujícím. Všechny jeho zápasy v MSFL byly anulovány.

Fulnek nasbíral na podzim deset bodů, všechny proti jihomoravským protivníkům. Znojmo porazil 3:2, Bystrc 4:2, Líšeň 1:0 a s Brnem B remizoval 1:1. Po odečtech narůstá náskok Znojma na čele tabulky už na šest bodů. Ke svým protivníkům se naopak přiblížila předposlední Líšeň, na Kroměříž a Jihlavu B ztrácí už jenom dva body.

Pohoršily si i Mutěnice, které se propadly na jedenácou příčku. Na Líšeň mají čtyřbodový náskok. „Pro nás je to minus. Některý týmy mohou být spokojené. Nám ty body mohou scházet,“ řekl vedoucí mužstva Mutěnic Vojtěch Vala.

Jen pro doplnění, Mutěnice doma přehrály v posledním podzimním kole Fulnek 2:0.

Vinaři v sobotu odehráli další přípravné utkání. ŠKP Bratislavu porazili brankou Koštuříka 1:0. „Byl to celkem dobrý zápas. Ale pořád je to příprava,“ uvedl Vala.

Mutěnice byly po celý zápas lepším týmem, vypracovaly si i více brankových příležitostí, ale gólem skončila pouze parádní akce z 16. minuty. „Petričko zatáhl po levé straně míč, nádherně odcetroval a Koštuřík hned zprvní zavěsil,“ popisuje gólovou akci Vala.

I ve zbytku utkání měli domácí, v jejichž dresu se objevil i mladý obránce Šardic Marek Spazier, více ze hry. Ale hrstka diváků se další branky nedočkala. „Měli jsme mírně navrch. Soupeř měl tři šance, my jsme si jich vypracovali o něco více. Ale nedokázali jsme je dotáhnout do zdárného konce,“ pravil Vala.

„Chvílemi mám z naší hry dobrý pocit, jindy je to horší. Ale věřím, že to dobře dopadne a třetí ligu zachráníme,“ dodal dlouholetý fotbalový činovník.

FK Mutěnice – ŠKP Bratislava 1:0 (1:0)

Branka: 16. Koštuřík