Výjimkou nebylo ani nedělní utkání v Ostravě, které Mutěnice prohrály hlavně kvůli špatnému začátku 1:2.

Béčko Baníku vedlo po dvaceti minutách již 2:0. Hosté pak stačili pouze Koštuříkem snížit. Mutěnice se sice v závěru vehementně snažily o vyrovnání, ale domácí si těsný náskok pohlídali.

Zápas ve Vřesině nabídl fotbal dvou zcela rozdílných poločasů. „Domácí byli lepší v tom prvním, my zase po změně stran,“ sdělil vedoucí mužstva Mutěnic Vojtěch Vala. Baník sice začal aktivně, ale pokusy Metelky a Kosňovského brankou neskončily. Z gólu se hrstka fanoušků radovala ve 12. minutě. Brankáře Kupku hlavou překonal Slovák Greguš. Hosté odpověli pokusem Lacka, který pálil vysoko nad.

Ostrava byla v úvoní půlhodině mnohem nebezpečnější. Druhou branku vstřelil v 18. minutě Hyung sang Lee. Ten si poradil s hosutjící obranou, obešel i Kupku a střelou do prádné branky pohodlně zvýšil. „První poločas nám nevyšel. U našeho týmu jsem postrádal hlavně důraz. Domácí se k dvougólovému vedení dostali celkem snadno, protože naše obrana nehrála dostatečně soustředěně,“ pronesl Vala.

Mutěnice po přestávce přidaly na obrátkách. Výsledkem bylo Koštuříkovo snížení.

Ve druhé půli se i nadále hrál na těžkém terénu zajímavý a rušný fotbal s šancemi na obou stranách. Po centru Lee hlavičkoval Kraut pouze do připraveného Kupky. Na druhé straně pálil z otočky Kousal. Kýženou vyrovnávací brankou neskončily ani dalekonosné pokusy Koiše a Lacka.

V závěru mohl vyrovnat Otruba, jeho hlavička skončila těsně nad. Podobně si vedl i domácí Kraut. Toho vychytal pozorný Kupka.

V posledních minutách si hosté vytvořili převahu a několik rohových kopů, rezerva Baníku si ale těsnou výhru vzít nenechala. „Za výkon ve druhém poločase jsme si zasloužili bodovat. Bohužel jsme nedokázali vstřelit více než jeden gól. Brankových příležitostí jsme si vypracovali dostatek,“ uvedl Vala.

Mutěnice tak venku prohrály potřetí v řadě. Naposledy vinaři vyhráli 20. září v Olomouci. „V prvním poločase nám vždy chybí více života. Z naší strany je to většinou hodně ospalé a probereme se většinou až když prohráváme. A málokdy se nám podaří utkání zvrátit. Olomouc byla spíše výjimka,“ vysvětluje příčinny nešťastných dopoledních porážek Vala.

V závěru podzimu čekají Mutěnice dva zápasy doma. V sobotu hostí vinaři Pod Búdama poslední Fulnek. Zápas začíná ve 14.00.

Baník Ostrava B – FK Mutěnice 2:1 (2:0)

Branky: 12. Greguš, 18. Hyung Sang Lee – 48. Koštuřík

Rozhodčí: Pochylý – Pustějovský, Kneisl.

Žluté karty: Kosňovský – Macek

Diváci: 200

Ostrava B: Buček – Brunclík, Zawada, Coufal, Cverna – Kosňovský, Hyung Sang Lee, Metelka, Greguš (71. Frydrych), Wojnar (46. Mucha) – Kraut.

Mutěnice: Kupka – Pospíšil, Jašíček, Zich, Novák – Koštuřík, Koiš, Macek, Lacko – Otruba Kousal (76. Hirsch).