Dambořice – Moravany 1:0 (1:0)

Za velice chladného počasí přišlo na zápas mužstev z horní poloviny sto čtyřicet diváků, kteří viděli velice kvalitní zápas okresního přeboru.

V 5. minutě se do velice slibné šance ve vápně dostal Suchánek, ale v rozhodujícím momentě si míč ukopnul. O chvíli později se do zakončení tlačil v první půli aktivní Uřičář, ale obránce jeho střelu zablokoval na roh. Ve 22. minutě měli slibnou šanci i hosté na malém vápně se Zbořilovi nepodařilo zakončit, kdy ho dobře odblokoval Patka. Ve 25. minutě měl stoprocentní šanci Martiňák, dobře i zakončil, ale hostující obránce míč vyrazil rukou, penalta se však nepískala. Ještě z této akce, kdy hosté vykopli míč na velké vápno, se zachoval jako ostřílený ligoví hráč Suchánek a svou střelu k tyči, do protipohybu Strmisky dal s přehledem gól na 1:0. Ve 28. minutě zahrál přímý kop z půlící čáry na malé vápno Zálešák a Uřičář se zjevil sám před Strmiskou, avšak nedokázal míč tečovat. Ve 34. minutě vystřelil z jedenácti metrů Uřičář, ale o kousek minul šibenici Strmiskovy brány. Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči s jasnou taktikou neinkasovat. Ve 48. minutě se jim naskytla obrovská šance zvýšit, když rozhodčí velice přísně posoudil souboj ve vápně a odpískal pokutový kop proti Slavoji. Míč si postavil Zálešák, ale alespoň o tři metry minul bránu. Poté se hrálo za optické převahy Moravan, ale Dambořice pozorně bránily a snažily se přecházet spíše do brejků. Moravany měly největší šanci v 71. minutě, kdy se do šestnáctky dostal sám před Lattenberga Vlachovský, ale domácí gólman ho výborným zákrokem vychytal. V závěru si již Dambořice tři body nenechaly vzít.

Bzenec B – Ždánice 1:2 (1:2)

Ze začátku utkání byly Ždánice o něco málo aktivnější a přesnější v kombinaci. „Naše béčko dělalo hodně nepřesností hlavně v ofenzívě a mělo také skulinky v obranné řadě. Toho hosté využili a vedli 2:0,“ komentoval vývoj utkání trenér bzeneckého áčka Libor Škodík. O obě branky Kova se postaral Galia. Ještě do poločasu se domácí podařilo Kasalou snížit. „Ve druhé půli mělo béčko převahu, místy i výraznou. Ždánice se zaměřily na bránění, při čemž je chytaly i křeče. Přesto uhájily vítězství 2:1, a to především díky nepřesnostem našeho B–týmu,“ dodal Škodík. Béčku pomohli v Těmicích také dva útočníci áčka – Kasala s Ingrem. Střelec jediné branky Slovanu několik slibných možností spálil. Utkání sledovalo asi osmdesát diváků.

Vlkoš – Vnorovy 2:1 (1:0)

Lídr soutěže se ve šlágru kola představil doma proti doposud neporaženým Vnorovům. Domácí začali útočně a v první půli si vypracovali několik nadějných akcí, které ale nedokázali přetavit v branku. „Až v závěru poločasu se podařilo po pěkné kombinaci vstřelit gól Vavrušovi,“ poznamenal vlkošský funkcionář Pavel Vrána. Ve druhé půli hosté hru vyrovnali, což vyústilo po chybě domácí obrany ve vyrovnávací branku Procházky ze 64. minuty. Poté se domácí nadechli k závěrečnému tlaku, který vyústil k pokutovému kopu po ruce hostujícího hráče. Nařízenou penaltu čtvrt hodiny před koncem proměnil P. Lunga. Vnorovy tak poprvé v okresním přeboru našly přemožitele, což sledovalo asi dvě stě diváků.

Uhřice – Radějov 6:1 (2:1)

Radějov si po výprasku od Vlkoše (0:8) odvezl další z Uhřic. „Udávali jsme tempo hry po celé utkání. Měli jsme spoustu šancí a spoustu jsme jich nedali. Výsledek 6:1 je ještě pro soupeře milostivý,“ okomentoval duel uhřický funkcionář Josef Mokrý. Hosté dokázali ještě v první půli vyrovnat Žvanutem. Domácí táhl za výhrou kapitán Valihrach. Ještě do přestávky krásnou střelou vrátil Uhřicím vedení. Po obrátce Valihrach proměnil penaltu na 3:1. Pak už se rozhodovalo jen o výši skóre. Další branky domácích vstřelili Pěnčík, Živný a dva zásahy si připsal Trčka. Půl tucet gólů vidělo pětasedmdesát diváků.

Strážnice – Sobůlky 0:1 (0:1)

Strážnice na domácí stadionu poprvé inkasovala a poprvé také prohrála. Jiskra měla v první půli převahu, přesto se z ojedinělé šance prosadili hosté, a to Fridrichem. „Druhý poločas byl vyrovnaný. Naši sice chtěli dát branku, ale nedali by ji, ani kdyby hráli do rána,“ zažertoval funkcionář Jiskry Lubomír Botek. Největší šanci domácích měl M. Bačík, který orazítkoval spojnici branky Sobůlek. První strážnickou domácí prohru sledovalo osmdesát diváků.

Tvarožná Lhota – Hovorany 1:1 (0:1)

Lhoťané letos těžce sbírají body. Z devátého letošního utkání vytěžili teprve druhý bod. Hovorany šly na půdě posledního týmu tabulky do vedení už ve 12. minutě, když se trefil J. Hudec. „V první půli jsme hráli velice špatný fotbal. Hovorany byly lepší,“ shrnul první poločas jednatel Sokola František Vaculka. Domácí se podařilo vyrovnat po hodině hry A. Holubíkem. „Po několika střídáních ve druhé půli jsme pak ovládli hru my. Po vyrovnání jsme měli dvě tutovky,“ povzdechl si Vaculka. Nejprve se neprosadil střelec první branky a poté se v dobré pozici ocitl domácí dorostenec Křižan. Gólman Hovoran si z jeho střelou poradil. Zisk druhého bodu Lhoťanů vidělo sedmdesát diváků.

Svatobořice – Ježov 2:0 (1:0)

Spartak se ujal vedení hned v úvodu, když se prosadil Z. Koch. Před koncem první půle domácí neproměnil Toman pokutový kop. „Utkání bylo celkem vyrovnané. V závěru zvýšil na 2:0 Peťa Hajný,“ poznamenal svatobořický funkcionář František Havelka. Čtvrté vítězství Spartaku sledovalo sto padesát diváků.