Turnaje se zúčastnilo osm týmů. Vlkoš vyslal do boje stejně jako domácí výběr dva týmy. „Kohoutovice pracují na tom aby se od nové sezony přihlásily do divize,“ uvedl předseda vlkošského Sokola Josef Novosad.

Na solidně obsazeném klání se představili i celek Nemakej.CZ a Bosonohy. „To jsou týmy, které hrají Swatch ligu žen pod brněnským svazem malé kopané,“ informoval Novosad.

Osmičku celků doplnil ještě Slavoj Podivín a druholigový slovenský tým Vrakuňa Bratislava

Béčko Vlkoše ve skupině jednou vyhrálo a dvakrát prohrálo a obsadilo třetí místo. Mladý tým vedený koučem David Novosad, neuspěl ani v boji o celkové páté místo a nakonec skončil šestý.

„Holky mě potěšily. Dali jsme pět 5 gólů a obdrželi jenom šest. Na to, že tým byl složen ze žákyň a podpořily jej pouze dvě starší hráčky do pole, projev týmu byl solidní . Doufám, dobré výsledky mladá děvčata nakopne a ztratí obavy, že za tým žen si hned tak nezahrají ,“ uvedl David Novosad, který měl pro své svěřenkyně jenom slova chvály. „V žádném ze zápasů proti zkušenějším soupeřům jsme herně nepropadli. Pro hráčky, které teprve začínají nakukovat do sestavy pro mistrovská utkání, byl turnaj dobrou příležitostí ověřit si své fotbalové schopnosti. Branky Menšíkové a premiérový gól Linhartové jsou dobrým příslibem do budoucna,“ pronesl kouč přípravky Slovácka.

První tým Vlkoše skončil v základní skupině druhý. Sokol prohrál pouze s Nemakej CZ.

V semifinále narazil celek z Hodonínska na Podivín. Atraktivní souboj dvou divizních týmů se změnil v exhibici. Vlkoš po výborném výkonu vyhrál 5:0.

Ve finále se hráčky Sokola utkaly s Nemakej CZ. Svěřenkyně kouče Richarda Hýbla se dostaly zásluhou nejlepší střelkyně týmu Novosadové a Čožíkové do dvoubrankového vedení. Brněnský tým necelé dvě minuty před koncem zápasu snížil. Vlkošanky si v nervózním a dramatickém závěru těsný náskok pohlídaly a po závěrečném hvizdu mohly společně s hráčkami béčka začít slavit. „Nejprve vítězným pokřikem a tanečkem, následně po přebrání cen i přípitkem s bublinkami,“ usmál se Novosad starší.

Radost neskrýval ani kouč vítězného týmu. „S turnajem jsem spokojený. Je dobře, že si holky trochu mákly. Ani nejlepší trénink nám nedá tolik, co pět zápasů na turnaji,“ řekl kouč Richard Hýbl.

Ten ale halové výsledky nepřeceňuje. „Je pravda, že body z haly se nepočítají, ale těší mě, že holky daly dohromady celkem sedmnáct gólů. Navíc každá výhra je dobrý lék a motivátor,“ pravil Hýbl.

Nejlepší střelkyní klání se stala kanonýrka Podivína Michala Konečná. Bývalá hráčka Vlkoše nastřílela šest branek a o gól předstihla vlkošskou střelkyni Novosadovou. Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena gólmanka Sokola Pavla Mezihoráková. Nejlepší hráčkou byla trenéry zvolena hráčka týmu Nemakej.CZ Ilona Matýsková.

„Turnaj pro nás byl přípravou pro domácí klání, které se ve Vracově uskuteční 3. března. Se sedmým ročníkem halového turnaje nám znovu pomůže DDM Vracov. Tím zakončíme halovou sezonu a přesuneme se na trávníky,“ uvedl Josef Novosad.

Jarní část ženské divize začíná prvního dubna. „Až v mistrovských zápasech se teprve uvidí, jak holky v zimně pracovaly,“ dodal Novosad.

Halový turnaj Kohoutovice 2012

Celkové pořadí turnaje: 1. Sokol Vlkoš A, 2. Nemakej CZ, 3. Slavoj Podivín, 4. Bosonohy, 5. FKM Bratislava Vrakuňa, 6. Sokol Vlkoš B, 7. Tatran Kohoutovice A, 8. Tatran Kohoutovice B.
Vlkoš A: Mezihoráková – Unzeitigová, Večeřová, Troubilová, Novosadová, Horáková, Čožíková, Plačková.
Vlkoš B: Raiskubová, Lukešová, Kordulová, Maňásková, Menšíková, Linhartová, Prágrová, Dobešová.