Zatímco v předchozích zápasech Vlkoš přehrál protivníky rozdílem třídy, v sobotu se favorit na tři body pořádně nadřel. Svěřence trenérů Josefa Hanáka a Miroslava Čady v cestě za pátou výhrou v řadě přibrzdily neproměněné příležitosti v úvodu utkání, vlastní Otépkův gól a řada nepřesností.

Naproti tomu Žeravice byly blízko cenného bodu, nakonec ale dopadly stejně jako Lipov, Radějov, Domanín a Hroznová Lhota B. „Z výhry máme radost, ale hra ideální rozhodně nebyla. Bohužel jsme na začátku utkání neproměnili vyložené šance. Pokud bychom vedli po půlhodině hry o tři branky, skončil by zápas vyšším rozdílem. Takto jsme bojovali o tři body až do konce," uvedl po utkání útočník Vlkoše Miroslav Čada.

Úvod utkání přitom vypadal na jednostrannou záležitost. Trestný kop Nováka sice skončil těsně nad hostující brankou, ale v 6. minutě už se domácí radovali. Po přetaženém rohovém kopu Ingra a centru Čady se na malém vápně hlavou prosadil nekrytý obránce Fojtík.

Lídr soutěže měl v prvních třiceti minutách výrazně navrch. Rána Otépky po nakrátko rozehrané standardní situaci šla těsně vedle a Ingra po centru Nastasy a Čadově přiťuknutí vychytal brankář Žeravic Benedik.

Hosté spoléhali pouze na dlouhé nákopy a rychlé protiútoky. Po jedné akci ze strany však přišlo nečekané vyrovnání. Centr Gerži si do vlastní branky nešťastně srazil obránce Otépka. „Náš brankář si sice zařval, ale Staňa do centru dal nohu. Takové góly se stávají i v lize," zastal se spoluhráče Čada.

Žeravice vyrovnávací gól nabudil. Navrch ale stále měl Vlkoš. Ve vyložené šanci selhal před půli Nastasa. Hlavička Fojtíka šla zase nad.

Domácí tým si ve druhém poločase vytvořil trvalou územní převahu. Přes organizovanou obranu soupeře se však dostával jen výjimečně. „Žeravice hrály vzadu v deseti lidech. Vpředu byl pouze Farmačka," upozoril Čada.

Vlkoš po přestávce nijak nezářil. Favorita srážela nervozita a nepřesné přihrávky. „Nakopávali jsme dlouhé balony dopředu, což my běžně neděláme. V předchozích zápasech jsme mnohem více využívali střed hřiště. Dneska nám to ale nešlo," pronesl Čada.

Když už se schylovalo k překvapení, opřel se do míče Nastasa, který parádní ranou do šibenice zajistil Vlkoši další tři body.

Domácí mohli v rozkouskovaném závěru těsný náskok ještě pojistit, ale Luboš Zálešák trefil pouze břevno.

Čada a spol. tak mají po pěti kolech patnáct bodů a impozantní skóre 22:3. Pokud takto budou hrát svěřenci trenéra Hanáka i nadále, bude za rok chodit příznivci Vlkoše na okresní přebor. „Po pátém kole je předčasné mluvit o postupu. Je to sice klišé, ale my půjdeme zápas od zápasu a budeme se snažit získat co nejvíce bodů," dodal Čada.

TJ Sokol Vlkoš – Sokol Žeravice 2:1 (1:1)

Branky: 6. Filip Fojtík, 85. Alexandru Nastasa – 32. Stanislav Otépka vlastní. Rozhodčí: Vymyslický. Žluté karty: M. Lunga, Kadleček – Mach, M. Polášek. Diváci: 150.

Vlkoš: Šohajda – Fojtík (89. Sládek), M. Lunga, Kadleček, Otépka – Vrána (60. D. Zálešák), Novák, Nastasa (90+1 Kolařík), Ingr – M. Čada (70. Holcman), L. Zálešák (90. Něnička).

Žeravice: Benedik – Pozděch, P. Polášek, Výstup (65. M. Polášek), Mach – Glos (81. Čech), Soukup (46. Pelda), Karlín, Červenka (78. Lecián) – Farmačka, Gerža.