O napětí a zajímavost utkání se v závěru zápasu zapříčinil hlavní rozhodčí, který nejprve požádal oba týmy o předčasný začátek a zkrácení poločasové přestávky z důvodu potřeby odjezdu na jiný zápas. Nakonec však bylo všechno jinak.

„Po odsouhlasení zástupců obou družstev začal první poločas o pět minut dříve. Úvodní části sice sudí ukončil v 41. minutě, ale druhý poločas protáhl na neuvěřitelných 56. minut, takže oba góly domácích padly po regulérní a rozhodčím vyžádané hrací době," zlobil se vedoucí družstva Vlkoše Josef Novosad.

Podle něj jsou na Zlínsku problémy s rozhodčími pravidelně. „Nezdenice mají solidní a dobře obměněný tým. Proto jsme tam jeli s respektem a pokorou. Bohužel při zápasech na Zlínsku řídí duel jeden rozhodčí. Někdy ani ten se nedostaví. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by zápasy rozhodovaly stejně jako na jižní Moravě tři rozhodčí, tak si hlavní sudí podobné věci vůbec nedovolí," pronesl Novosad.

Zkušený funkcionář neměl z posledního letošního zápasu dobrý pocit. „Naše holky musím za dobrou hru pochválit. Konec zápasu však byl hodně ovlivněn jak našim, tak i okolním tlakem. To ale nic nemění na tom, že děvčata by měla hrát s větší disciplínou třeba i ve sté minutě," uvedl Novosad.

Celek z Hodonínska byl přitom od začátku lepším týmem. „I když konečný výsledek ukazuje na vyrovnaný zápas, na hřišti tomu tak nebylo. Holky domácí tým přehrávaly kombinací i kreativitou," řekl Novosad.

První branku Vlkoše zaznamenala v 8. minutě Lukešová. Sudí jej však kvůli ofsajdu neuznal. „Byl to naprosto regulérní gól. Poslední domácí hráčka stála o tři metry blíže ke svojí brance než naše střelkyně. Asistent z lidu sice signalizoval a říkal hlavnímu, že o ofsajd nešlo, rozhodčí jej však z pětatřiceti metrů od branky viděl," kroutil hlavou Novosad.

Další sporný okamžik přišel o dvě minuty později. Dvě domácí hráčky šly po dvoumetrovém ofsajdu šly sami na branku hostů. Při úniku se vyznamenala gólmanka Vlkoše Ingrová, která akci suverénně zlikvidovala.

Vedení se Vlkoš ujal ve 20. minutě, kdy se po rohu Unzeitigové z voleje přes rameno trefila Troubilová. Sokol měl i nadále převahu. Domácí tým spoléhal především na nakopávané míče na výbornou Jeglovou. S tou si ale hostující obránkyně poradily.

Vlkoš mohl přidat v prvním poločase další gól, ale krásná střela Horákové z osmnácti metrů skončila na břevně.

Druhou branky slováckého celku vstřelila v 56. minutě Novosadová, která skórovala po rohovém kopu Unzeitigové. Hostující útočnice se dokázala v Nezdenicích prosadit ještě jednou. Novosadová využila špatné rozehrávky domácí gólmanky i klamavého pohybu Linhartové a podél brankářky zvýšila přízemní střelou k pravé tyči na 3:0.

Hostující trenéři poslali v závěru do hry všech pět náhradnic. Nezdenice dokázaly nepříznivý výsledek alespoň zkorigovat. V nastaveném čase se dvakrát trefila Hanáková.

Vlkoš se díky těsné výhře udržel na třetí příčce. Na vedoucí Nové Sady ztrácí Sokol sedm bodů. „Po podzimní části jsme spokojení. V první polovině sezony jsme se museli sklonit pouze před Olomoucí, Brumovem a Březnicí. Ostatních sedm zápasů jsme vyhráli. Jsem rád, že ženy Vlkoše v divizi dobře reprezentují okres Hodonín i Jihomoravský kraj," pronesl kouč Vlkoše Richard Hýbl.

MSDŽ skupina B, 11.kolo: Nezdenice – Vlkoš 2:3 (0:1)

Branky: 92. a 93. Hanáková – 56. a 65. Novosadová, 20. Troubilová

Vlkoš: Ingrová – Maňásková (58. Linhartová), Unzeitigová, Večeřová, Menšíková (22. Menzihorá­ková) – Vlčková ( 70. Dobešová), Troubilová (75. Prágrová), Horáková, Lukešová – Mišunová – Novosadová ( 81. Kordulová).