Na šestém místě zakončily podzimní část sezony druholigové fotbalistky Vlkoše. Trenér David Novosad však se současným stavem spokojen není. O konečném umístění v první polovině soutěže rozhodla víkendová prohra s ženami z Hovoran 0:2.

„Ve vyrovnaném prvním poločase dokázala naše obrana s přehledem pokrýt nebezpečné hráčky soupeře, které hrozily z rohových kopů. Těch si před přestávkou vypracovaly hned šest,“ uvedl Novosad.

Vlkošanky mohly jít do vedení už v 7. minutě, kapitánka Unzeitigová však nastřelila jen tyčku hovoranské branky. Prosadit se nedokázala ani Konečná, která si ve vápně neporadila se stříleným centrem.

Gólu se diváci dočkali až ve druhé půli, když se přesnou hlavičkou trefila Grmolcová a poslala Hovorany do vedení. Na rozdíl dvou branek zvýšila po chvíli Paulová a ukončila tak vlkošské naděje na bodový zisk.

„Dnešní zápas rozhodly zkušenosti soupeře. Dívčí celek Hovoran má v našem regionu hned po Hodonínu nejdelší tradici a na hřišti to bylo znát. Jelikož máme příští týden volno, tak jsme tímto zápasem ukončili podzimní část sezony na šestém místě. To ale neodpovídá možnostem našeho týmu a přes zimu máme o čem přemýšlet,“ dodal mladý kouč.

Další výsledky: Bukovany – Hodonín 0:13, Blahová 4, Vacenovská 3, Lamáčková 3, Lokajová 2, Mazuchová. Mutěnice – Božice 0:6 (0:2), Czernayová 3, Hammerová, Radová, Žáková. Vracov – Velké Pavlovice 2:2 (2:2), Cáhlíková, Kynclová.