Pro útočníka Baníku to byla životní šance. Zda uspěl, to se talentovaný fotbalista dozví až v neděli. „Udělám proto všechno, abych se do Slovácka dostal,“ řekl Tomáš Voříšek. Ten společně s dalšími vytipovaní hráči ze zahraničí, z české nejvyšší soutěže, nižších lig i hráči Slovácka bojoval o místo v prvoligovém týmu.

Dvoufázové tréninky na umělé trávě ve Starém Městě, rehabilitace a seznámení s novým prostředím i neznámými hráči. Mladý fotbalista má za sebou zajímavou zkušenost. „Jsem rád, že jsme tam byl. Náročné to ale nebylo. Většinou jsme dělali cvičení s balonem nebo hráli hry. Trenéři zkoušeli hlavně rychlost a techniku. Prostě chtěli vidět, jak hrajeme,“ pravil Voříšek.

Součástí kempu byly i dva modelové zápasy. Do toho druhého však ratíškovický mladík nezadáhl. „Zranil jsem si nárt. Nemohl jsem pořádně kopnout do balonu,“ uvedl teenager.

Voříšek v první A třídě vyniká. Je rychlý, technicky mimořádně zdatný. Do míče umí kopnout pravou i levou nohou, gól dokáže dát i hlavou. První liga, to je ovšem pořádný skok. „Všichni měli více natrénováno jak já,“ všiml si Voříšek. „Ale oni hráli vyšší soutěž. Kdybych dostal půl roku šanci, tak bych to dohonil,“ doplnil.

Na českou nejvyšší soutěž by si sebevědomý mladík troufl. „Určitě bych si věřil,“ přitakal.

Šanci dal Voříškovi trenér Dekař. Bývalý trenér Ratíškovic a Dubńan působí v prvoligovém Slovácku dlouho. V současné době dělá Dekař kouči Soukupovi asistenta u prvního mužstva. „Jsem rád, že měl kouč další šanci,“ pravil Voříšek. Ten už ve Slovácku jednou byl. V mládežnické akademii ale zlobivý chlapec dlouho nevydržel. Loni zkoušel Voříšek štěstí v Olomouci. „To jsem ale promrhal,“ přiznal.

Pokud Voříšek na testech uspěje, bude mít klub z Hodonínska v kabině prvoligového týmu trojí zastoupení. Dres Slovácka totiž obléká ratíškovický odchovanec Michal Kordula. Tomu šéfuje zmiňovaný Dekař. V Uherském Hradišti navíc v minulosti působil Ondřej Voříšek. Mládežnický reprezent ovšem před šesti lety tragicky zahynul.