Celek z Břeclavska se však s Mogulem během letní přestávky na dalším Voříškově působení nedomluvil. Do jednání se tak vložily Ratíškovice. A k údivu mnohých příznivců byly úspěšné. „Rozhodla spousta okolností, ke kterým bych se nechtěl vyjadřovat,“ usmíval se po středečním duelu důrazný útočník.

Čtyřiadvacetiletý forvard se v dresu Baníku objevil už v Hodoníně. Zazářil ale až proti dalšími okresnímu rivalu. Derby s Kyjovem rozhodl povedenou hlavičkou. „Dohnálek perfektně odcentroval, vyskočil jsem dřív než soupeř, který trochu zaspal a hlavou jsem poslal míč do sítě,“ popsal rozhodující moment Michal Voříšek.

Ten patřil společně s Pelíškem k nejlepším hráčům Baníku. „Zápas byl i přes postavení obou mužstev v tabulce kvalitní. Duel rozhodla jediná branka, kterou jsem dal shodou okolností dal já,“ liboval si Voříšek.

Tvrdý bijec by měl společně s mladším bratrem Tomášem vytáhnout Ratíškovice z podpalubí krajského přeboru do klidného středu tabulky. Výhra nad tradičním rivalem by Baníku měla pomoci. „To se uvidí. Jsou to teprve první tři body. Čeká nás ještě spousta těžkých zápasů,“ sdělil Voříšek.

Jeden náročný zápas už mají bratři Voříšci zdárně za sebou.