V posledních třech zápasech uhráli svěřenci trenérů Dohnálka a Řezáče sedm bodů a v tabulce krajského přeboru okupují stejně jako před rokem druhé místo. Ve vloženém patnáctém kole vyhrál celek z Hodonínska v Ráječku 2:0.

Do vedení poslal hosty ve 25. minutě Eliáš, výhru Vracova pojistil krátce po změně stran stoper Lejsal. „Jsme spokojení. V Ráječku jsme podali vynikající výkon, dali dvě krásné branky a zaslouženě vyhráli,“ uvedl asistent vracovských koučů Karel Lejsal.

Hosté přijeli na Blanensko kompletní. Už v 7. minutě se však domácí záložník Starý nešťastně srazil s vracovským gólmanem Zálešákem. Ten musel kvůli podezření na zlomený nos a otřes mozku střídat.

Do branky Vracova tak musel náhradník Buzay. Toho vystrašil ve 12. minutě Jarůšek, který hlavičkoval po centru Kupského vysoko nad. Mimo skončila i střela Víta Sehnala.

Vracov byl ale v prvním poločase fotbalovějším týmem, ale do šancí se dostával jen výjimečně. Střely Kudlíka a Lopraise však brankou neskončily. Skórovat se hostům podařilo až ve 25. minutě. Rychlý brejk zakončil hlavičkující Eliáš. Tomu míč ideálně naservíroval Loprais. „Byla to nádherná fotbalová akce. Kluci to provedli neskutečně,“ pochválil svěřence Lejsal.

O tři minut později dali hosté druhý gól, ale rozhodčí jej kvůli ruce dorážejícího Zýbala neuznal.

Ve zbytku první půle několikrát zahrozili hráči Olympie. Brankář Buzay si poradil s nepříjemnou standardní situací i střelami Kupského a Víta Sehnala.

V poslední minutě úvodní části vznikla na hřišti po střetu brankáře Rettegyho s dorážejícím útočníkem Zýbalem potyčka.

Hostující trenéři pak raději stáhli vracovského útočníka ze hry. To už ale celek z Hodonínska vedl 2:0. Po autu Kudlíka vymetl z pětatřiceti metrů šibenici zadák Lejsal. „Ondra to trefil parádně. Po druhá brance už jsme hru kontrolovali,“ pravil Lejsal starší.

Hosté mohli v závěru přidat další branky, ale Koryčánek s Lopraisem na domácího Rettegyho nevyzráli.

„Hosté dali krásné branky a vycvičili nás v produktivitě. Bohužel my potřebujeme hodně šancí na gól, to je náš velký problém v posledních zápasech. V závěru už to byla křeč a s výsledkem se nic dělat nedalo,“ zhodnotil duel na webu věnovaném jihomoravskému fotbalu domácí kouč Lubomír Zapletal.

Ráječko – Vracov 0:2 (0:1)

Branky: 25. Eliáš, 52. Lejsal

Diváci: 120

Ráječko: Rettegy – Badura, Bartoš, Maška, Sígl – Starý, V. Sehnal, Kupský, J. Sehnal (62. Tajnai), Jarůšek – Neděla (75. Štrajt)

Vracov: Zálešák (9. Buzay) – Procházka, Lejsal, Vybíral, Šenk – Eliáš, Kotásek, Žurovec, Kudlík (82. Vacula) – Loprais, Zýbal (54. Koryčánek)