Vracovští fotbalisté začínají s přípravou již v pátek. Tentokrát je však nečeká dril pod Karlem Lejsalem, ale již pod novým koučem Liborem Snopkem. „Už si potřebuji trochu odpočinout. Ale samozřejmě Liborovi pomůžu. Domnívám se, že v krajském přeboru už je nutné mít kolem sebe víc lidí, kteří fotbalu rozumí. Myslím si, že Libor k těmto lidem patří a pomůže nám,“ říká Karel Lejsal, který bude v následující sezoně působit jako asistent trenéra.

Libor Snopek přichází z Kostic. Ještě před působením na Podluží přivedl dubňanský Baník až vítězství v krajském poháru. „Nabídku z Vracova jsem dostal už před rokem. Ale tenkrát jsem řekl, že udělám pro Kostice vše, aby nespadly. Pak jsme se domluvili s Karlem Lejsalem na tom, jak by to mohlo fungovat. A pro to Vracova jdu,“ konstatuje Snopek.

Tomu v krajském přeboru chybí více derby. „Po tom, co spadly Ratíškovice a Kyjov, jsme tam zůstali se Bzencem sami. Je to škoda. Tak to bude hodně o cestování. Když tým vhodně doplníme, tak nemám strach, že bychom hráli o záchranu,“ myslí si nový vracovský kouč. Ten by chtěl ve Vracově doplnit kádr. „Chtěl bych v týmu šestnáct, osmnáct kvalitních chlapů, takže by měli přijít tak čtyři noví. Rád bych, abych měl na tréninku aspoň těch šestnáct hráčů,“ svěřil se Libor Snopek s tím, že nepočítá ani s jedním odchodem.

Jeho asistent se svým celkem suverénně postoupil z I.A třídy s dvanáctibodovým náskokem na druhý Bzenec. „Přiznávám, že ambice na postup jsme měli již před sezonou. Ale klukům jsme říkali, že chceme hrát do pátého místa,“ vzpomíná Lejsal.

To se nakonec i podařilo. „Věřil jsem, že když jsou kluci spolu tři a půl roku a když mužstvo vhodně doplníme, tak budeme hrát špici tabulky. Ale takový náskok jsem v žádném případě nečekal,“ uznal vracovský kouč.

Hlavním tahákem I.A třídy byly derby se Slovanem Bzenec, na něž přišlo několik stovek diváků. Oba celky se mohou těšit na vzájemné duely i v krajském přeboru, jelikož si zelenobílí doplatili mimořádný postup. „Kéž by to pokračovalo. Věřím, že diváci budou chodit i na krajský přebor,“ doufá Lejsal.

A jaké cíle má do nové sezony? „Všichni víme, že krajský přebor není o jeden, ale o tři stupně výš. Pokud se nám podaří mužstvo vhodně doplnit, můžeme hrát ve středu tabulky. Hlavně chceme dobře reprezentovat město a být spokojení,“ zamýšlí se Karel Lejsal, který jako největší favority vidí celky, které odmítly postup do divize.

Součástí přípravy, která začíná v pátek, bude tradiční soustředění v Luhačovicích a první ročník domácího Memoriálu Stanislava Chmely. Krom toho jsou v plánu přípravná utkání s Dolním Němčí a Hlukem. „Soupeři i příprava by měli být kvalitní. Na soustředění v Luhačovicích máme dokonce slíbený dvoufázový a někdy i třífázový trénink,“ přiblížil náročnost záložník Radek Žurovec.

Pak už je na pořadu předkolo krajského poháru. Tam ve středu 4.srpna Vracov zajíždí do Blatnice a pokud postoupí, tak se střetne o čtyři dny později s vítězem duelu mezi Žarošicemi a Kyjovem. O týden později čeká na Vracovské úvodní zápas v přeboru, a to zajíždějí na horkou půdu dalšího nováčka soutěže – Novosedel.

Přípravné zápasy Vracova
Sobota 17. 7.: Vracov – Dolní Němčí (17.00)

Sobota 24. 7.: Hluk – Vracov (17.00)

Sobota 31. 7.: Memoriál Stanislava Chmely – Vracov, Vlkoš, Vacenovice, Bzenec.

Středa 4. 8.: předkolo krajského poháru: Blatnice – Vracov (17.00)