„Bylo to velké trápení od začátku až do konce utkání. Při svém působení ve Vracově jsem nezažil, aby kluci hráli tak špatný fotbal. Podali jsme mizerný výkon. Jediný, koho mohu pochválit je Petr Eliáš. Ostatní hráči zklamali," uvedl domácí kouč Karel Lejsal.

Málokdo z příznivců Vracova přitom pochyboval, že lídr soutěže, který vydržel v čele přeboru patnáct kol, prohraje dvakrát po sobě. Jenže na Hodonínsko přijelo skoro kompletní Ráječko s vyhlášeným stratégem Lubomírem Zapletalem. Ten už na jaře porazil Bzenec nebo Rousínov a sebral body i Kyjovu. i když hrál jeho tým v deseti. Do sestavy se mu navíc vrátil po třízápasovém trestu Martin Sehnal.

Vracov začal stejně jako proti Blansku náporem, který však hosté přestáli a ve 14. minutě dokonce otevřeli skóre. Martin Sehnal vybojoval míč, poslal jej na Jana Sehnala a ten s přispěním domácího obránce Šenka prostřelil domácího gólmana Zálešáka.

„Brance předcházela hrubá chyba Šenka. Toho jsem nechal dohrát poločas, a pak jsem ho vystřídal. Domnívám se ale, že změna nebyla šťastná, neboť Tomáš Beck záložní řadu moc neposílil," uvedl Lejsal.

Vracovští měli sice v zápase tlak, jenže Olympia hrozila z nebezpečných brejků a klidně mohla navýšit svoje vedení. Nakonec hosté zvládli i drtivých pět minut nastavení a odvezli si překvapivé tři body. Souboj trenérů vyzněl jednoznačně pro Zapletala. Domácí si dávali pozor na Martina Sehnala, kterého stejně neuhlídali a neporadili si z hostující obranou.

„Zametáme Blansku cestičku do divize," smál se po vítězství trenér Olympie Lubomír Zapletal. „I domácí ale uznali, že jsme dnes byli lepší, výhru jsme si zasloužili, měli jsme i víc šancí. Soupeř měl jednu vyloženou tutovku, kterou nedal," přidal zkušený kouč.

Domácímu lodivodovi do řeči moc nebylo. „Zápas jsme odflákli. S touto hrou nemůžeme skončit na první místě. Musíme udělat všechno proto, abychom se vrátili na vítěznou vlnu a pokusit se o nějaký obrat," řekl Lejsal.

Jeho tým herně proti Ráječku propadl. Vracovští si v úterním duelu vytvořili pouze minimum šancí. „Když už jsme si nějakou příležitost vytvořili, tak to Ondřej Zýbal místo přihrávky na volného spoluhráče zkoušel sám," uvedl Lejsal.

A jelikož gólem neskončily ani šance Kudlíka, Lopraise a Eliáše, posunulo se do čele přeboru Blansko, které doma zdolalo gólem z poslední minuty Ivančice 1:0. „Na tabulku se podívám až po konci sezony. Pak se ukáže, jestli jsme splnili cíl," pronesl kouč Blanska Michal Kugler.