Celek z Hodonínska nastoupil v posledním přípravném zápase kompletní. Hosty poslal do rychlého vedení Petr Eliáš, který se prosadil už ve 5. minutě. „Loprais potáhl míč po pravé straně a s balonem zamířil do vápna, kde přiťukl míč Eliášovi a nejlepší hráč zápasu po jesličkách obránci zamířil z deseti metrů přesně k pravé tyči," popsal první gólový okamžik vracovský jednatel Jiří Kudlík starší.

Domácí odpověděli po půlhodině hry. Branklář Zálešák nejprve vyrazil míč před domácím ůtočníkem, ale na následný centr nedosáhl a neobsazený Hruboš hlavou vyrovnal.

Do druhého poločasu poslal trenér Vracova Lejsal šest nových hráčů. Na hře posledního vítěze jihomoravského přeboru to však znát nebylo.

Vracov hrál dobře, vytvářel si šance, ale v koncovce byl nepřesný. Druhý gól hostů zaznamenal až Tomáš Beck. Divizní nováček ale těsný náskok znovu neudržel. Po rohovém kopu a hrubce brankáře Buzaye se ve skrumáži prosadil jeden z domácích hráčů. Jelikož další branka ve zbytku utkání už nepadla, skončil zajímavý duel zaslouženou remízou.

„Uherský Brod má kvalitní tým. Na jeho hře už byla vidět práce trenéra Ondrůška, který je sice u týmu teprve pár týdnů, ale hráči už si na jeho pokyny zvykají," pravil Lejsal.

Toho mrzely pouze neproměněné příležitosti Kozáka, Eliáše a Lopraise. „Už máme představu, jak budeme za týden v Třebíči hrát," řekl Lejsal. Mnoho nových hráčů se do základní sestavy Vracova zřejmě nedostane. V úvodu divizní sezony tak dostanou šanci hráči, kteří vyhráli krajský přebor. „Věřím tomu, že s tímto týmem budeme konkurenceschopní," uvedl Lejsal.

Podle Františka Ondrůška má Vracov kvalitu na to, aby hrál v horní polovině tabulky. „Neřekl bych, že bude v popředí divize, ale o přední příčky se klidně může poprat. Hráči musí poslouchat trenéra. Karel Lejsal dobře ví, co má dělat," pronesl nový trenér Uherského Brodu.

Bývalý ligový brankář hodnotil poslední přípravný duel kladně. „Nevím, co vám řekl můj kolega Lejsal, ale myslím si, že byl k vidění oboustranně hezký fotbal. Proti diviznímu týmu jsme odehráli velmi kvalitní zápas. Na to, že se v mužstvu za pochodu vytváří nové podmínky, tak už to má hlavu a patu. Fotbal už z naší strany trochu vypadal," uvedl Ondrůšek.

Ten věří, že angažmá v Uherském Brodě pro něj dopadne lépe než v předchozích klubech. „Dělám fotbal s obrovskou láskou. Jak některé kluby končí, to je věcí majitelů a lidí z vedení. Dvakrát jsem se Šardicemi vyhrál divizi a stejně jsme nepostoupili, v Mutěnicích jsem byl odvolaný z třetího místa, které jsem obsadil i s Kyjovem. Ani konec v Hodoníně nebyl ideální. Taková je ale realita. Fotbalový život jde dál," uzavřel Ondrůšek.

Přípravný fotbal –

ČSK Uherský Brod – FC Vracov 2:2 (1:1)

Branky Vracova: Petr Eliáš, Tomáš Beck

Vracov: Zálešák (45.Buzay) – Procházka, Vybíral, Šenk, Krupica (65. Kudlík) – Kudlík (45.Březina), Žurovec (45.Kmínek), Kotásek (45.Prýgl), Pavlas (45.Beck) – Loprais (60.Kozák), Eliáš.