Vracov se díky výhře ve Bzenci dostal do čela přeboru

Bzenec – Fotbalisté Vracova otočili utkání v sousedním Bzenci a slaví první jarní body. Svěřenci kouče Libora Snopka zabrali v pravý čas, ve dvacátém kole krajského přeboru porazili domácí Slovan 2:1 a díky dalšímu zaváhání vedoucích Bohunic poskočili do čela soutěže.

9.4.2011

Útočník Vracova Michal Jílek se raduje z vítězné branky. Hosté vyhráli ve Bzenci 2:1.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Jeden ze šlágru fotbalového jara přilákal do Bzence šest stovek diváků. Nadprůměrná návštěva se hlavně kvůli silnému větru mimořádného sportovního zážitku nedočkala. Tradiční derby fajnšmekry nenadchlo, domů odjížděli i zásluhou přesných tref Kučery a Jílka spokojenější hosté. „Kulisa byla fantastická. Fotbal možná trošku pokulhával. Vítr kazil hru, ale oba týmy chtěly hrát dobrý fotbal a samozřejmě vyhrát,“ uvedl hostující kouč Libor Snopek. Ten oproti minulým utkáním opět překopal sestavu. Na jaře se tak v základní sestavě poprvé objevili uzdravení marodi Tomáš Macek a Zdeněk Kučera. Domácí nasadili posilu z Veselí nad Moravou Ondřeje Šebestu. „Ukázal, že je zkušený hráč a že jsme získali minimální kvalitního hráče na rozšíření úzkého kádru,“ řekl trenér Bzence Libor Škodík. „Věřím, že u nás dostane nový impulz,“ doplnil.

Slovan má v záloze ještě jednu posilu. „Na poslední chvíli jsme získali Herůfka z Hodonína. Byl pracovně zaneprázdněn, proto nenastoupil,“ informoval Škodík.

Úvod prestižního utkání patřil domácím, které po celý zápas mohutně povzbuzovala početné skupinka příznivců. Fanoušci Bzence o sobě znovu dali pořádně vědět. Hosty přivítali transparentem „Výprodej salátů“, během utkání odpálili pár dýmovnic a po úvodní brance zápasu zaházali část trávníku konfetami.

Na první gól se ve Bzenci dlouho nečekalo. V páté minutě se po chybě Macka zmocnil míče Paták. Jeho rýnu vytěsnil brankář Myšák na tyč. Po následném rohu poslal domácí do vedení hlavou Kasala. „Začali jsme špatně, dostali jsme hloupý gól z malého vápna,“ zlobil Snopek.

Jeho tým mohl vzápětí vyrovnat, ale před Voříškem skvěle zasáhl zkušený gólman Pelíšek. Jinak toho v první půli mnoho k vidění nebylo. Kudlík pálil po přetaženém centru nad, průniky Lopraise a Voříška skončily na pozorné obraně. V závěru první půle mířil z hranice šestnáctky nad Žurovec. Na druhé straně se netrefil mezi tři tyče Hoša.

„Škoda, že jsme v první půli nedali druhou branku,“ posteskl si Škodík.

Zatímco v úvodní části se hrál vyrovnaný fotbal, po změně stran na trávníku dominovali Vracovští, kteří si vytvořili i díky silnému větru trvalou územní převahu. Hosté se vyrovnání dočkali krátce po změně stran. Domácí obrana zapomněla při rohovém kopu Bíly na hlavičkáře Kučeru, který zblízka poslal míč k levé tyči. „Kučera je u nás rok, ale dlouho byl zranění. Měl špatné koleno. Jelikož jsem potřebovali udělat změny v obraně, dostal šanci a využil ji,“ pochválil svěřence Škodík.

Vracov měl ve druhé půli jasně navrch, ale do vyložených šancí se nemohl dlouho dostat. Střelu Voříška zneškodnil pozorný Pelíšek, který si poradil i s dalekonosným pokusem Lejsala. Hostům pomohla v derby střídání. V 72. minutě přišel na trávník Jílek, který po pár minutách pobytu na hřišti dotlačil ve skrumáži míč za Pelíška. „Voříšek toho měl plné zuby. Jsem moc rád, že změna vyšla,“ pronesl Snopek.

Bzenec byl ve druhé půli neškodný. Výjimkou byla pouze rána střídajícího Karla Ingra, kterou Myšák vyrazil na roh. Vracov mohl v závěru svůj náskok pojistit, ale rána Žurovce šla nad. „Utkání hodně ovlivnil silný vítr. Vracov se s náročnými podmínkami lépe vypořádal. V prvním poločase hrál proti větru lépe než my po změně stran. Ve druhém poločas jsme už nebyli nebezpeční,“ pronesl Škodík. „Druhý poločas jsme byli fotbalovější a Bzenec do ničeho nepustili. .Na šance jsme celkem vyhráli osm tři,“ nabídl svůj pohled Snopek.

Vracov tak poprvé na jaře získal tři body. „V zimě jsme vyměnili dost hráů. Mančaft se sehrává, musí si sednout. Kvalitu náš tým ale má,“ řekl Snopek. DOmácí trenér s jeho slovy souhlasil. „Vracov má tým, se kterým pomýšlí na divizi. My máme jinou vizi a krajský přebor je pro nás vrchol,“ uvedl Škodík.

Slovan Bzenec – FC Vracov 1:2 (1:0)
Branky: 6. Kasala – 50. Kučera, 75. Jílek
Rozhodčí: Julínek – Urbánek, Dohnálek (Gric)
Žluté karty: Šifel – T. Macek, Bíla, P. Lipčík
Diváci: 600
Bzenec: Pelíšek – Šebesta, Hrotek, M. Dulovecz, T. Dulovecz – Šifel (86. Vajdík), Linhart, Škodík, Hoša – Kasala, Paták (75. Ingr).
Vracov: Myšák – T. Macek, Lejsal, Vybíral, Kučera – Kudlík, R. Žurovec, Bíla, Eliáš (80. P. Lipčík) – Loprais (90. Jurásek), T. Voříšek (72. Jílek).

Byl to obyčejný zápas, řekl Jílek

Bzenec – Přišel, viděl a rozhodl. Vracovský náhradník Michal Jílek nahradil v 72 .minutě unaveného Tomáše Voříška a o tři minuty později vstřelil rozhodující gól utkání. Vracov vyhrál ve Bzenci 2:1 a díky dalšímu klopýtnutí Bohunic se dostal do čela soutěže.

„Po rohovém kopu se ke mně dostal odražený balon. Loprais to tam zakončoval, míč se odrazil ke mně, tak jsem to práskl do branky,“ popsal rozhodující okamžik derby Jílek, který strávil většinu prestižního utkání mezi náhradníky. „Chtěl jsem hrát od začátku, ale šanci dostali jiní,“ krčil rameny Jílek.

Vracov se proti Bzenci dlouho nemohl pořádně prosadit. V prvním poločase hráli hosté proti silnému větru, který ztěžovla kombinaci i zahrávání standradních situací. „Vítr dělal hodně. Balony se ve vzduchu zastavovaly. Ale podmínky byly stejné pro obě mužstva, takže na to bych se nevymlouval,“ uvedl Jílek. V prvním poločase se diváci kromě úvodní desetiminutovky spíše nudili. „Byl to celkem vyrovnaný zápas. Vyložených šancí bylo málo. Děj se většinou odehrával vstředu hřiště. Byl to průměrný obyčejný zápas. Standardní derby,“ pronesl Jílek.

Bývalý útočník Blatnice se na trávníku objevil v 72. minutě. S jakými pokyny přišel Jílek na hřiště? „Trenéři po mě chtěli, abych těch dvacet minut odmakal. Žádný mimořádný úkol jsem nedostal,“ usmíval se třiadvacetiletý fotbalista.

Ten si premiéru v krajském přeboru odbyl v Ráječku. Minulý týden v základní sestavě Vracova Jílek chyběl, mezi jedenáct vyvolených se rodák z Dubňan nedostal ani v sobotu. „V Ráječku jsem si poranil kotník. I proti Bzenci jsem ho měl zatejpovaný,“ řekl technický forvard. Vítězná branka by mohla Jílka znovu katapultovat do základní sestavy. „Tak to nevím, uvidí se za týden,“ culil se známý futsalista. „Ale gól mi určitě pomohl. Byla to první branka v dresu Vracova,“ uvedl Jílek.

Případnému zápisnému by se ale nebránil. „Uvidíme, co řeknou kluci. Já jsem hlavně rád za tři body,“ řekl Jílek.

9.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Jungmannova 1310/10, 697 01 Kyjov. Požadavky: pokročilá znalost práce na PC - MS Excel, MS Word, emailová komunikace, předchozí práce s účetním programem výhodou, zodpovědnost, pracovitost, spolehlivost, soběstačnost. Není nutná znalost cizího jazyka. Nabídka: přátelský kolektiv, férový a vstřícný přístup, 20 dní dovolené, další dovolená dle domluvy, do budoucna možnost kariérního růstu. PP na 1 rok s možností prodloužení.Na této pozici vás zaškolíme, vhodné i pro absolventy. Pracovní náplň: třídění a zakládání dokumentů, fakturace, práce s účetním a spedičním programem, zapisování údajů, telefonická komunikace se zákazníky. V případě, že máte o tuto pozici zájem, zašlete životopis na mail: autodoprava@mbalas.cz, do přílohy mailu přiložte Vaše CV. Bližší info na tel. 720 251 502 v pracovní dny od 9:00 do 17:00 hod.. Pracoviště: Bmgl s.r.o. - kyjov, Jungmannova, č.p. 1310, 697 01 Kyjov 1. Informace: Miroslav Baláš, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 14 900 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů strojník pásového bagru, kolového nakladače, válce ... Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Tyršova 143/, 697 01 Kyjov. Požadujeme: ŘP sk. C, E (je výhodou), platný strojnický průkaz (rozšiřovací kurz zajistíme), praxe v oboru stojník. Zvláštní prémie. Kontakt na tel. 602 746 437. Osobně na adrese: Jungmannova 499, 697 01 Kyjov, II. patro, dveře č. 307. Pracoviště: Mykol spol. s r.o., Tyršova, č.p. 143, 697 01 Kyjov 1. Informace: Bohumil Marada, +420 602 746 437. Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 14 500 Kč Pracovníci pro přípravu rychlého občerstvení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště: Fardin Ebrahemi, Národní třída č.p. 1456/8, , 695 01 Hodonín. Kontakt: Fardin Ebrahemi, tel. 777 444 681.. Pracoviště: Fardin ebrahemi - provozovna, Národní třída, č.p. 1456, 695 01 Hodonín 1. Informace: Fardin Ebrahemi, +420 777 444 681. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních pokojská/ý. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Vápenky 262. Rozvržení pracovní doby i v sobotu a v neděli podle obsazenosti penzionu. Doprava autobusem do vzdáleného místa okresu Hodonín. Zajištěné ubytování a stravování.. Pracoviště: František janás - pracoviště penzion u černého potoka, 696 74 Velká nad Veličkou. Informace: František Janás, +420 608 464 789.

Roman Čechmánek

Upřednostnil Drtiče před zahraničním angažmá. Teď Čechmánek v Hodoníně končí

Tereza Istoková
3

Kyjovský hokejbalový klub slaví. Jeho odchovanci jsou mistry světa

Sigma dostala od Baníku výprask, doma stále nebodovala

Potřetí za sebou prohráli olomoučtí fotbalisté ligový zápas na svém stadionu. Po Slavii a Plzni si tři body odvezl také Baník. Sigma od něj dostala čtyři branky, sama dala jedinou. Hrdinou duelu se stal ostravský autor hattricku Dame Diop.

-

Fotbalisté Vyškova si zopakovali Líšeň. V Hodoníně nedali gól a zůstali bez bodu

Hodonín - Jako na houpačce se pohybují výsledky fotbalistů MFK Vyškov v nové sezoně. Po vysokém vítězství přijde porážka s nulou na střeleckém účtu.

-

Čechmánek je už minulostí hodonínského hokeje. Otěže převzal zkušený Dornič

Hodonín /ROZHOVOR/ - Poprvé od vypadnutí z prvního kola play-off společně nazuli brusle. Hodonínští hokejisté se v úterý sešli k prvnímu oficiálnímu tréninku na novou sezonu, ale bez trenéra Romana Čechmánka. Toho nahradil nový kouč se zkušenostmi z Kanadskoamerické NHL Ivan Dornič.