Svěřenci kouče Libora Snopka oplatili v předehrávaném šestnáctém kole krajského přeboru Zbýšovu porážku 0:1 a po jasném vítězství 4:1 stáhli náskok vedoucích Bohunic na jediný bod. Dva góly domácích vstřelil útočník Zýbal, další branky přidali Vybíral z penalty a Eliáš.

Baník nedokázal bodovat na soupeřově hřišti ani po osmé v sezoně. Zbýšovu závěr podzimu vůbec nevyšel a ve Vracově prohrál popáté v řadě. Vracov naopak zakončil fantastický půlkrok snadnou výhrou. „Zápas musím hodnotit kladně, stejně jako celý podzim,“ zářil spokojeností domácí trenér Libor Snopek.

Jeho tým rozhodl o jedenácté výhře v sezoně již během prvního poločasu. Vracov začal náporem, ale vyložené šance Zýbala brankou neskončily. Domácího útočníka dvakrát vychytal hostující brankář Prečan.

Favorit se gólu dočkal až ve 14. minutě. Aktivní Zýbal si chytře došel v pokutovém území soupeře pro faul a mazák Vybíral nedal brankáři Prečanovi žádnou šanci. Vracov hrozil i po vedoucí brance. Chytrá střela Macka jen těsně minula levou tyč. Domácím pomohli proti Zbýšovu standardní situace. Centr Janouška přizvedl Lejsal a na osamoceného Zýbala už zývala prázdná branka. „Bavili jsme se o tom před zápase a stejně dostaneme z rohu gól. Byla to jednoznačně naše chyba,“ lamentoval hrající trenér Zbýšova Roman Zavřel.

Ten nastoupil netradičně na pravé straně obrany. „Před sezonou jsme rozhodně nepočítal, že budu hrát. Bohužel zranění a červené karty mě přinutili opět nastoupit. Pravého beka jsem ale v životě nehrál,“ řekl Zavřel.

Domácí mohli v první půli svůj náskok několikrát navýšit, ale Lopraise v úniku vychytal Prečan a Vybíral mířil z dobré pozice vedle. „První poločas měl být 5:0,“ řekl Snopek. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Vracov má možná nejkvalitnější tým krajského přeboru. Musím pogratulovat domácím k předvedené hře. Je pravda, že mohli v první půli přidat další branky,“ uznal kvality soupeře Zavřel.

Vracovu patřil i úvod druhé půle, ale bombu Lejsala po rohu Kudlíka vytěsnil výtečný Prečan. Hostující brankáři si poradil i s dorážkou Vybírala. Zbýšov postupem času přidal na aktivitě, ale před brankáře Myšáka se dostával spíše výjimečně. Zkušený gólman nemusel za celé utkání nic mimořádného řešit. „Vypadalo to, že jsme začali hrát, ale možná to bylo tím, že Vracov přestal hrát,“ nabídl svůj pohled Zavřel.

„Začátek druhé půle byl výborný, ale pak si musíme všichni sednout a říct si, že jsme vypustili dvacet minut. Kluci si mysleli, že se nemůže nic stát,“ hodnotil druhý poločas Snopek. „V závěru jsme ale zabrali a přidali další branky,“ doplnil.

Na rozdíl tří branek zvyšoval po hezké individuální akci Zýbal, výhru Vracova pečetil tři minuty před koncem Eliáš. Tomu gól darovala hostující obrana. Vracovští tak oplatili Zbýšovu těsnou porážku z prvního kola. „To, co co jsme tam předvedli, nemělo s fotbalem nic společného.Teď to bylo o sto procent lepší,“ pravil Snopek.

Nováček nejvyšší krajské soutěže přezimuje na druhém místě. „Obrovská spokojenost. Třeba nejsem stoprocentní matematik, ale když po podzimu uhrajeme pětatřicet bodů, tak už nemůžeme spadnout z krajského přeboru,“ míní Snopek.

Baník uhrál v šestnácti kolech devatenáct bodů. „Závěr nám nevyšel, takže pocity jsou spíše negativní,“ uvedl Zavřel.

FC Vracov – Baník Zbýšov 4:0 (2:0)
Branky: 25. a 80. Zýbal, 14. Vybíral, 87. Eliáš
Rozhodčí: Buček – Oujezdský, Šumšal (Strouhal)
Žluté karty: Eliáš, Zýbal, Macek – Prečan, Matouš, Kotačka, Roszicska
Diváci: 150
Vracov: Myšák – Lunga, Lejsal, Vybíral (77. Žurovec), Janoušek – Kudlík, Kotásek (86. Pobjecký), Macek, Eliáš – Zýbal, Loprais (89. Kučera).
Zbýšov: Prečan – Zavřel, Matouš, Davidek, Jašek – Havel, Kotačka, Roszicska, Kantor – Šauer, Šajtl (78. Procházka)