Slušná návštěva viděla ve Vacenovicích sotva průměrný fotbal. Hlavně výkon Mogulu zůstal za očekáváním. Domácím se nedařila kombinace a utápěli se v nepřesnostech. Lépe na tom nebyl ani Vracov.

Skóre nepříliš pohledného utkání otevřel z trestného kopu Jiří Zbořil, který využil propustné vacenovické zdi a pod některými hráči poslal míč za záda bezmocného brankáře Žiga Domácí gólman, který tentokrát dostal přednost před Jaštíkem, neměl proti přízemní střele nárok.

Olejáři se po obdržené brance zvedli, ale ve finální fázi se trápili. Před Nedvědem včas zasáhl nestárnoucí Pelíšek Proti zkušenému gólmanovi neuspěl ani Sladký.

Po změně stran se na trávníku ještě více přiostřilo. Emoce neudržel hlavně hostující bek Filip Červinka, který dostal v rozmezí sto dvaceti vteřin dvě žluté karty a v sedmapadesáté minutě musel s horkou hlavou pod sprchu.

Podobný moment přišel i na druhé straně, ale Nedvědův tvrdý zákrok na obránce Říhu, který musel střídat, oceněn kartou nebyl. „V deseti měli dohrávat oba týmy. Pan rozhodčí měl na domácí trochu jiný metr," řekl Bezouška.

Vacenovice dokázaly přesilovku rychle využít. Pelíška překonal dalekonosnou ranou Roman Lunga. Opora Vracova si na míč sice sáhla, ale vyrovnávacímu gólu stejně nezabránila.

Hráči Mogulu se dál snažili tlačit do zakončení, ale žádná ze střel, centrů ani standardních situací už se neujala. Pelíšek si poradil s pokusem Sladkého i Nedvěda.

Hosté pozorně bránili a čekali na chybu protivníka, která nakonec přišla. Lunga dostal nepřesnou přihrávkou do nesnází Šťastného, který přišel o míč a na Žiga uháněla hned trojice vracovských hráčů. Střelu Kotáska dokázal Žigo vyrazit, ale proti lobu Šimona Lorpaise byl stejně jako vracející se zadák krátký. Vacenovice se už na odpor nezmohly. „Všem nám spadl velký kámen ze srdce. Vítězství jsme opravdu nutně potřebovali. Snad se teď klukům bude chodit na tréninky lépe," zářil radosti vracovský kouč Petr Bezouška, který přijel až v průběhu utkání. „Byl jsem na dovolené v Děčíně. Valil jsem domů a vyplatilo se to," usmál se Bezouška.

Ten s výlety ještě nekončí. V úterý totiž jede s brankářem Pelíškem na zápas Bayernu Mnichov. „Jedeme pro posily," vtipkoval Bezouška.

Zato domácím do řeči vůbec nebylo. „Podali jsme opravdu mizerný výkon. Nedokázali jsme si kloudně přihrát. S takovou hrou neuspějeme proti nikomu," zlobil se kouč Mogulu Zdeněk Bobot.

Derby kromě hostujícího Říhy nedohrál ani domácí Radek Příkazský, který musel s poraněným kotníkem na začátku druhé půle střídat.