Vracovští slavili rozšíření fotbalové rodiny Kudlíků vítězstvím nad dubňanským Baníkem 3:1. Hosté stále čekají na první bodový zápis, kvůli tomu po třech kolech uzavírají tabulku 1.A třídy.

Vracov se po dvou sezonách vrátil do druhé nejvyšší krajské soutěže celkem famózně. Bez výrazného posílení (přišel pouze Příkazský z Dubňan) přivezli ze dvou zápasů na hřištích soupeřů čtyři body.

Zato vstup do nového ročníku nevyšel vítězi krajského poháru z Dubňan, který zůstal bez bodu. Oproti Vracovu se v Dubňanech o letní přestávce děly věci. Na lavičce Baníku vystřídal Snopka Kmínek. Na hostování do Kostic odešel forvard Šalša a zatím nehrají obránce Kmětík s Filipovičem a středopolaři Novotný s Horným. Na druhé straně se vrátil ze Bzence Ivičič a z SK Hodonín přišel gólman Glöckl.

Hosté chtěli navázat na příznivou vzájemnou bilanci (ve vracovské sestupové sezoně zvítězili 1:0 a 2:1) z před dvou sezon. Hned v úvodu spálil po akci Roubíka a přiťuknutí Dohnálka tutovku Loukota. Poté převzali iniciativu domácí, ve dvou dobrých příležitostech se objevil Loprais a v jedné vracovský kapitán Kudlík. Po půlhodině hry šli do vedení Vracovští. Po centru Maguláka se trefil Kudlík. Jeho střelu vytlačil Glöckl pouze na tyč a od ní se míč odrazil do sítě. Po rohovém kopu mohl zvýšit na 2:0 Lejsal, nastřelil jen tyč dubňanské branky. Těsně před přestávkou poslal z pravé strany přízemní centr na Ňorka Kudlík, míč si však srazil do sítě dubňanský obránce Jakubíček.

Ve druhé půli sice Dubňanští hru vyrovnali, ale vyložené příležitosti ke skórování si nevytvořili. Naopak v 75. minutě opět inkasovali. Po ose Příkazský, Kudlík se míč dostal k Lopraisovi, který zvýšil na 3:0. Poté se už domácí diváci bavili nejen fotbalem, ale i krojovaným průvodem, kterému vyhrávala do kroku cimbálová muzika. Poté, co se oči diváků obrátily opět na zelený pažit, tak střídající Ivičič natáhl ze třiceti metrů a vymetl Zálešákovu šibenici (vracovský gólman inkasoval v I.A třídě po 265 minutách). V závěru ještě zraněného dubňanského obránce Šimka vystřídala staronová norská posila – Binder.

Domácí tak mohli v klidu oslavit nejen vítězství, ale i čerstvě narozeného syna vracovského kapitána – Tadeáše. Zato hosté mají o čem přemýšlet – tři zápasy a bez bodu…

Názory trenérů po utkání:

Karel Lejsal (Vracov): „Myslím si, že to bylo derby, jak má být. První půlka byla vyrovnaná, ale měli jsme víc šancí. Kdyby Dubňany daly ve druhé minutě gól, tak by s námi bylo zle. Kluci hráli vynikající fotbal, jsem spokojený s jejích výkonem. Vítězství věnujeme Jirkovi Kudlíkovi, kterému se narodil syn. Navíc byl, podle mne, nejlepší hráč na hřišti.“

Jaroslav Kmínek (Dubňany): „Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý. Měli jsme první šanci, kterou jsme však neproměnili. Škoda, mohlo to mužstvo po těch dvou prohraných zápasech povzbudit. Jinak s první polovinou jsem byl spokojený. Naší bolestí je proměňování šancí. Ve druhé půli začal lépe soupeř, v závěru jsme byli lepší my. Taky jsme měli dvě brejkové situace, z nichž se dalo slušně zakončit. Bohužel to štěstíčko nám chybělo.

FC Vracov - FK Baník Dubňany 3:1 (2:0)

Branky: 30. Kudlík, 45. Ňorek, 75. Loprais – 85. Ivičič.

Vracov: Zálešák – Procházka, Lejsal, Vybíral – Kudlík, Ondra (60. Příkazský), Kotásek, Magulák (84.Lunga), Eliáš – Loprais, Ňorek.

Dubňany: Glöckl – Skřivánek, Trávníček, Šimek (87. Binder), Jakubíček – Vacenovský, Loukota, Ryška (70. Ivičič), Roubík – Dohnálek, Kozák.

Rozhodčí: Tománek – Gasnárek, Strmiska. ŽK: Ondra – Loukota, Vacenovský, Šimek. Diváci: 300.