Tomu budou konkurovat například rezervy Šardic, Starého Poddvorova a Prušánek. „Ambice nemáme přehnaně vysoké, ale samozřejmě nějaké jsou. Hlavním cílem je dobrý kolektiv, který bude hrát pohledný fotbal. Pokud bude šance na postup, tak ji samozřejmě budeme chtít využit. A příští rok bychom se chtěli pokusit o postup,“ řekl trenér vracovského béčka Libor Řihák.

Ten má k dispozici více než dvacítku fotbalistů. „Za béčko budou hrát samozřejmě všichni, kteří budou mít zájem a patřičnou výkonost. To jsou exdorostenci, bývalí fotbalisté a vracovští hráči působící po různých klubech na hostování. Hlavní osobnost by měl být Lukáš Příkazský, dlouholetý člen A mužstva v krajských soutěžích,“ uvedl Řihák.

Proč si vlastně Vracovští založili rezervu? „Hlavním důvodem je zbytečný odchod hráčů končící věkem v dorostenecké soutěži, kteří v devatenácti letech zanechávají ve Vracově dlouhodobě fotbalu. A tím pádem velký hráčský nedostatek v dalších letech. Další důvod je například rozehranost hráčů A mužstva po zranění,“ vyjmenovává hlavní důvody vzniku béčka Řihák.

Bývalý předseda vracovského oddílu nicméně potvrdil, že vznik záložního týmu nebyl jednoduchý. "Nápad založit B mužstvo jsme ve výkonném výboru měli již před třemi lety. Ze strany hráčů a eventuálního vedení nebyl ale zájem. Tuto informaci jsme opakovali asi třikrát, až jsem si ji vzal na starost a dohodli jsme se, že mužstvo založím," objasňuje situaci Řihák.

Rezerva Vracova se na svou první sezonu pečlivě připravuje již od 29. května. Kvůli špatné fyzické kondici většiny hráčů neměli hráči béčka téměř žádné volno. Vracov trénuje v domácích podmínkách dvakrát týdně, o víkendu bylo v plánu přípravné utkání.

Zatím funguje i spolupráce s hlavním týmem. „Samozřejmě spolupráci s áčkem budeme preferovat. I proto béčko zakládáme. Doufáme, že bude dobrá. Béčko je hlavně o tom, aby se s A mužstvem spolupracovalo ve vzájemné výměně hráčů. Ale zkušenost budeme mít nejdříve v zimě,“ sdělil Řihák.

Ten povede tým společně s Jiřím Grufíkem mladším. Béčko Vracova bude své domácí zápasy hrávat v tradičním nedělním čase. „Předzápas nám budou hrávat dorostenci,“ pravil Řihák, který je zatím se svými svěřenci spokojený. "Na tréninky chodí ve velmi dobrém počtu. Jenom doufám, že to klukům vydrží," dodal Řihák.

Rezerva Vracova začíná historickou sezonu na domácí půdě proti Bukovanům.