Byla to třetí branka šikovného mladíka, který v květnu slaví dvacáté narozeniny, v letošní divizní sezoně. „Všechno udělal Polon (Tomáš Polách – pozn. red.), já jsem jenom zakončil,“ brání se roli spasitele Dovhanyuk.

Mladý forvard nastoupil v základní sestavě Hodonína teprve podruhé a hned si připsal vítěznou branku. Ukrajinského fotbalistu, který přišel na Slovácko ze Sparty Brno, více než rozhodující gól těšil výsledek. „Jsem rád, že jsme vyhráli a získali tři body,“ uvedl Dovhanyuk.

Ten moc dobře ví, že hosté měli středeční derby zvládnout ještě o něco lépe. „V první půli to bylo celkem dobré, vedli jsme 3:1. Bohužel jsme ve druhém poločase udělali chyby a inkasovali dvě branky. Je to škoda. Naštěstí jsme to zvládli,“ oddechl si Dovhanyuk.

Jinak si rodák z Ternopilské oblasti zápas pochvaloval. „Přišlo hodně lidí, bylo to super,“ uvedl hostující forvard.

Hráč s číslem jedenáct na zádech mohl dát ještě jeden gól, ale ve vyložené šanci hlavičkoval slabě a ještě navíc do míst, kde stál postavený bzenecký obránce. „Soustředil jsem se na to, abych hlavou trefil míč. Myslel jsem si, že v brance už nikdo není,“ říká.

Košut dal ze dvou šancí dva góly

Smutným hrdinou vloženého třicátého kola divize D byl Tomáš Košut. Domácí univerzál vstřelil Hodonínu dva góly, přesto odcházel z pažitu do kabiny zklamaný. „Je to velká škoda. Bod by byl pro nás dobrý,“ ví Košut.

Bzenečtí ale proti okresnímu rivalovi nezvládli obranné standardní situace, po kterých v prvním poločase dvakrát inkasovali. „Obdržené góly byly zbytečné,“ míní Košut. „Špatně jsme si obsazovali hráče, kteří byli v naší šestnáctce úplně volní,“ přidává.

Ve 26. minutě však udeřili také domácí. Košut dostal přihrávku od Zůbka a přesně zakončil. Další chvíle bývalého hráče Břeclavi přišla po změně stran. Dvacetiletý mladík pohotově dorážel do sítě střelu Kasaly odraženou od tyče. „Nějak mi to sedlo. Byl jsem ve dvou šancích a dal dva góly,“ usmíval se šťastný střelec.

Po přestávce se domácí nečekaně zvedli a skóre srovnali. Slovan ale nerozhodný výsledek 3:3 neudržel a doma s okresním rivalem těsně prohrál. „I když jsme na body nedosáhli, fanoušci museli být spokojení. Padlo dost branek, hra taky nebyla špatná. Snad se lidé bavili,“ uvedl Košut.

Ten patří mezi univerzály a sestavou Bzence často rotuje. Letos už hrál na pravé straně obrany, ve středu zálohy na stoperu. Poslední dva zápasy ale odehrál na kraji středové formace. „Nejlépe se mi hraje ve středu zálohy,“ přiznává Košut.