Čím si univerzální fotbalista, který je použitelný v obraně i záloze, nominaci a cenu zasloužil? Důvodů je určitě víc, ale na piedestal rodáka z Moravského Žižkova vynesla účast v kvalifikaci o postup na amatérské mistrovství Evropy, které se na podzim konalo v Srbsku. Bývalý hráč Slovácka a Břeclavi pomohl jihomoravskému výběru k senzačnímu postupu. „Samozřejmě to byl ten hlavní důvod, proč jsem se do nominace dostal. V Hodoníně jsou na tom někteří kluci možná lépe než já, ale to Srbsko rozhodlo," ví Vlastimil Polák.

Svým přístupem ke sportu si ale zkušený fotbalista cenu zasloužil. Důležitý je nejen na hřišti, ale i mimo ně. „Nesmírně si ocenění vážím, protože fotbalista individuální trofej zase tak často nezíská. Určitě bych byl ale radši, kdyby se dařilo celému týmu a ne jenom mně," říká Polák.

Ten má před sebou velkou motivaci. Hodonínský záložník by se v létě rád podíval do Irska. Právě Dublin totiž hostí závěrečný evropský šampionát amatérů. „Chci odmakat zimní přípravu co nejlépe a dobře se připravit na jarní část soutěže. Pokud vydrží štěstí, budu mít formu, tak bych se rád do Irska podíval," přiznal Polák, kterého předtím čekají náročné divizní boje. Slovácký celek se totiž po úžasném startu zasekl a nakonec byl rád, že v tabulce přezimuje na sedmém místě. „Omílalo se to celý podzim. Po výborném začátku se nám zranili klíčoví hráči a přišel výpadek formy. Po sérii porážek jsme se naštěstí zvedli a konec důstojně dohráli," uvedl Polák. „Na jaře se chceme posunout dál," přidal.

Pomoci Hodonínu k lepším výkonům i výsledkům má zejména tvrdá zimní příprava. Hráči pod vedením kouče Rossiho makají, potí krev. „Je to hodně perné. Všichni ale věříme, že to nám dřina k něčemu bude," říká Polák.

Navíc v sobotu začala diviznímu týmu i herní příprava. Slovácký celek odstartoval sérii utkání na umělé trávě třetiligového Vyškova. „Zápas je úplně něco jiného než trénink, proto už se na ně těším," dodal.